Pořádané akce a výstavy v jindřichohradecké knihovně

knihovna

Již nyní vás srdečně zveme na rozmanité dubnové akce, které pořádá Městská knihovna Jindřichův Hradec.

AKCE

Ing. arch. Radek Liška, Ing. Hana Rýcová: FASÁDY OBJEKTŮ V HISTORICKÉM PROSTŘEDÍ

(04.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Přednáškový cyklus s názvem „JAK PEČOVAT O PAMÁTKY V HISTORICKÝCH JÁDRECH MĚST“ pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. 
Co všechno můžeme na historických fasádách a fasádách objektů v památkovém prostředí vnímat jako hodnotné? Jaké jsou principy oprav fasád objektů v souvislosti s jejich modernizací a s ohledem na materiálové a architektonické souvislosti? Jak řešit reklamní zařízení na historických fasádách? Přijďte diskutovat s památkáři 4. dubna 2019 do Městské knihovny v Jindřichově Hradci.

Mgr. Alois Sassmann: POSTNÍ A VELIKONOČNÍ DOBA V ŽIVOTĚ NAŠICH PŘEDKŮ
(10.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jak naši předkové prožívali půst a Velikonoce? Jak přišly jednotlivé velikonoční dny ke svým jménům? Proč se pečou Jidáše ? Nebo jak vznikly křížové cesty?

Jan Cempírek: TREKING V BARMĚ
(17.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Se spisovatelem, novinářem a cestovatelem Janem Cempírkem k horským kmenům s žirafími krky a s tetovanými tvářemi, na nejvyšší horu centrální Barmy, pěšky, po řece, vlakem, autobusem i na kole, tisíce Buddhů a pagod cestou nepočítaje.

Ing. David Javorský, Ing. Michaela Trojáková: STŘEŠNÍ A KROVOVÉ KONSTRUKCE
(24.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Přednáškový cyklus s názvem „JAK PEČOVAT O PAMÁTKY V HISTORICKÝCH JÁDRECH MĚST“ pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. 
Seznamte se s typologickým a materiálovým řešením střešních a krovových konstrukcí památkových objektů. Jak docílit citlivého návrhu obnovy historických krovů a střech z pohledu památkové péče? Prostor bude věnován i problematice půdních vestaveb a dalších novodobých zásahů do střešní krajiny.

VÝSTAVY

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH
(30.04.2019 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(duben 2019)
Výstava přiblíží současné sportovní aktivity a dění v tělocvičné jednotě Sokol Jindřichův Hradec a připomene bohatou historii.

Vytvořeno 13.3.2019 16:14:51 | přečteno 642x | pavlina.pipalova
load