Podzimní výšlap zamíří na Rýdův kopec

Pedál podzim 2015

I tentokrát se Jindřichohradečáci a návštěvníci města rozloučí se sezónou společnou cyklistickou vyjížďkou, která ponese název Jindřichohradecký pedál aneb přes Rýdův kopec na Hradec. Akce se koná v sobotu 10. října 2015 a rozdělena bude do tří částí.

Cílem organizátorů je mimo jiné ještě více propagovat jednu z nejnovějších turistických atraktivit – rozhlednu na Rýdově kopci u Děbolína.
Pro pěší účastníky je připravena zhruba desetikilometrová vycházka z Jindřichova Hradce po cyklostezce do Děbolína, odtud na zmíněnou rozhlednu a zpět. Start je naplánován na 13. hodinu.

Kratší cyklistický okruh vede z Jindřichova Hradce po cyklotrase Greenway č. 1148 do Děbolína a na rozhlednu na Rýdově kopci, odtud zpět do Děbolína a dále na Matnou, Buk a zpátky do Jindřichova Hradce. Trasa měří cca 13 km a na jejím startu se účastníci sejdou ve 14.00 hodin.

Začátek nejdelšího okruhu kopíruje předešlé dvě trasy až na rozhlednu na Rýdově kopci, odtud vede na sv. Barboru, Mnich, po Zrádné cestě směrem na Kardašovu Řečici, Pluhův Žďár a Studnice zpět do Jindřichova Hradce. Tato trasa měří zhruba 36 km a její start je naplánován na 13. hodinu.

Start i cíl všech tras je v parku pod gymnáziem, kde na účastníky čeká opět doprovodný program. Občerstvení bude zajištěno. Chybět nebude ani tentokrát losování účastnických diplomů o hodnotné ceny, naplánované cca na 16. hodinu, přičemž jeden ze šťastlivců si může odvézt nové jízdní kolo. Celou akcí bude slovem i hudbou provázet moderátor Michal Arnošt.

Důležité upozornění: Podzimní cyklovyjížďka Jindřichohradecký pedál aneb přes Rýdův kopec na Hradec je určena pro trekkingová a horská kola! Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené, každý se jízdy účastní na vlastní nebezpečí! Změna programu vyhrazena!


ikona souboruPlakát k nahlédnutí

ikona souboruMapa trasa č.1 a pěší

ikona souboruikona souboruMapa trasa č.2


Akci pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů J. Hradec a Oblastním spolkem Českého červeného kříže J. Hradec. Partnerem akce je Waldviertler Sparkasse von 1842. Mediální partneři: Hitrádio Faktor, měsíčník Źurnál krásné články, Týdeník Jindřichohradecka, portál Hradec žije, Jindřichohradecký deník, Jindřichohradecká televize.


Vytvořeno 21.9.2015 8:24:18 - aktualizováno 7.10.2015 8:54:15 | přečteno 1860x | barbora.pisova
load