Pocta fotografů Karlu IV.

karel IV 700 let_výstava

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií zahájí v sobotu 28. 5. 2016 v 17.00 hodin výstavu „Pocta fotografů Karlu IV.“, jíž připomene letošní 700. výročí narození známého panovníka.  

K vidění bude přes 100 historických snímků od význačných fotografů, jako Františka Fridricha, Františka Krátkého, Jindřicha Eckerta, Jaroslava Brunera-Dvořáka, Josefa Sudka, Karla Plicky, Karla Neuberta či Alexandra Paula, zachycujících především slavné památky, jež nechal Karel IV. vybudovat. Výstava zahrne ale i fotografie z natáčení filmu, který připravila v loňském roce pod názvem „Hlas pro římského krále“ k výročí narození Karla IV. ČT 1 a obrazy s gotickou tematikou malířky Zdeny Skořepové.

Účast na vernisáži přislíbili též režisér filmu Václav Křístek a kameraman David Ployhar, který je současně autorem většiny snímků z natáčení. (Pouze) během vernisáže s následnou prohlídkou muzea s volným vstupem budou ke zhlédnutí také cenné trojrozměrné předměty k tématu; o které se jedná, bude pro příchozí překvapením.

Výstava potrvá do 30. 12. 2016.
Těšíme se na setkání s Vámi. 

Vytvořeno 20.5.2016 11:13:00 | přečteno 1014x | barbora.pisova
load