Obrazy Pavla Mühlbauera na jindřichohradeckém zámku

Pavel Mühlbauer_vernisáž

Od 21. května 2016  vás zveme do výstavní síně Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec, kde otevřena výstava obrazů Pavla Mühlbauera.Výstava bude otevřena každý den kromě pondělí a potrvá do 10. července.

Autor, narozený v roce 1949, patří k nejvýznamnějším současným českým malířům – krajinářům. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha domácích i zahraničních prestižních sbírkách a byl účastníkem dnes již legendární putovní výstavy Minisalon, konané v České Republice, Belgii, Francii a USA.

Přestože jeho kresby a obrazy působí téměř abstraktním dojmem, stojí za nimi vždy pozorování konkrétních míst a krajinné atmosféry v plenéru. Výsledné malby vznikají odebíráním všeho nepodstatného a pomíjejícího, aby zachytily vnitřní rytmus a strukturu přírody.

Autor: Jan Mikeš

Vytvořeno 13.5.2016 9:43:42 | přečteno 1104x | petra.kredatusova
load