O té ohavné rebelii", příběh z války 30tileté

hil32

Během červencových a srpnových nočních prohlídek budete svědky holdu stavovské  šlechty Fridrichu Falckému v císařské kapli, poradě generálů v předvečer bitvy na Bílé hoře i části bitvy samotné. Spatříte skutečný boj o město s výstřely z mušket a děla, vojáky, tanec, oheň a kejklíře. Nenechte si ujít!

Noční prohlídky: 9.7., 10.7., 16.7., 17.7., 6.8. a 7.8. 2021  v časech: 19:00, 20:50 a 22:40

Divadelní noční prohlídka na zámku Jindřichův Hradec se inspiruje událostmi první let Třicetileté války, které jsou také zvány Válkou českou. Zámek se bude muset bránit obležení armádou generála Henry Duvala de Dampiérre.  Nevynechá se drancování Prahy ani poprava vůdců rebelie na staroměstské náměstí rukou samotného kata Mydláře.

V této dějinné scenérii se objeví mnoho historických postav, jako například královna Alžběta Stuartovna, Lucie Otýlie z Hradce, Bonaventura hrabě Bukvoj, Jindřich Matyáš Thurn, Diviš Černín z Chudenic a další.


Vašimi průvodci bude všudypřítomný Osud a jeho nerozlučná sestřička Fortuna.

Prohlídka Vás také provede mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavede Vás i do některých běžně nepřístupných míst.

 
Účinkovat budou šermířské a divadelní skupiny Jindřich, Sígři, Vendeta a také taneční soubor Campanello - dohromady se na Vás těší přes třicet herců v dobových kostýmech.
 
 
 
 DŮLEŽITÉ:
Vytvoření rezervace i koupě vstupenky on-line jsou vázány na užití vlastní e-mailové adresy. REZERVACI NELZE PROVÉST TELEFONICKY.
V kroku dva volíte mezi možnostmi zakoupení vstupenky on-line - "eVstupenka" nebo vytvořením rezervace - "Osobně".
Pokud vytvoříte rezervaci, vstupenku si můžete osobně vyzvednout v pokladně kdykoliv před představením dle otevírací doby pokladny a nejpozději 40 minut před začátkem představení. V pokladně přijímáme hotovost CZK nebo platební karty.
Nedoporučujeme pro děti do 10 let!

Vytvořeno 5.6.2021 11:22:16 | přečteno 561x | pavlina.pipalova
load