Noc kostelů v Jindřichově Hradci

evangelický kostel

Vážení příznivci Noci kostelů. Letošní ročník bude z důvodů epidemie poněkud odlišný od těch předchozích. Jednak se přesouvá z pátku 5. června na pátek 12. června 2020, ale především katolická církev pozve své návštěvníky do kostela prostřednictvím multimediálních prostředků, evangelická církev počítá s účastí veřejnosti.


Kostel Nanebevzetí Panny Marie si vás dovoluje pozvat k prohlídce prostřednictvím audiovizuální techniky. S kamerou a komentářem budete moci nahlédnout i tam, kam běžně návštěvníci přístup nemají. Zamyslíte se nad vším, čeho byly tyto naše kostely v dějinách svědky a jaké starosti i radosti v nich naši předkové prožívali. Podobně bude možno navštívit větší množství kostelů z celé naší diecéze. Podrobnosti najdete, až se noc kostelů přiblíží, na webových stránkách jindřichohradeckého proboštství: www.proboststvi-jh.cz. 

 

Českobratrská církev evangelická v Jindřichově Hradci zve v pátek 12. června veřejnost na tradiční Noc kostelů. V evangelickém kostele v Bratrské ulici je pro vás připraven tento program:

18.30 hodin – komentovaná prohlídka kostela a varhan

19.00 hodin – houslový koncert Miloše Havlíka, houslisty Symfonického orchestru Hlavního města Prahy FOK. Zazní barokní hudba Johanna Sebastiana Bacha, partity č. 2 a 3. Koncert je věnován jako poděkování všem, kdo se mimořádně nasazovali či nasazují pro pomoc druhým v čase koronakrize. Dosaďte si sami, za koho jste vděční.

20.00 hodin – komentovaná prohlídka kostela a varhan

 


Vytvořeno 20.5.2020 16:50:58 | přečteno 801x | pavlina.pipalova
load