Nenechte si ujít 16. Dadainspirační dny

dadainspirační dny

Od pátečního večera 29. září až do neděle 1. října bude v prostorách Základní umělecké školy probíhat 16. ročník festivalu studentského a autorského divadla.  

Součástí festivalu budou i vystoupení profesionálních a amatérských divadelních souborů a divadelníků. Do Jindřichova Hradce tentokrát zavítá herecké duo Marek Menšík a Sláva Zubkov z Jihočeského divadla s autorskou inscenací Kocour. Inscenace Kocour je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou. Je to rodinné představení inspirované groteskou a fyzickým divadlem vyprávěné především obrazem, pohybem, situací a hudbou. Na toto představení Vás srdečně zveme v pátek 29. září od 19:30 do Domu dětí a mládeže v Růžové ulici.

Dalším lákadlem je inscenace My, zvířata karlovarského divadelního souboru Dagmar. Jedná se o scénické čtení ze stejnojmenné knihy Justina Torrese, která pojednává o dětství a rané pubertě tří bratrů z poněkud dysfunkční bělošsko-portorikánské rodiny. Příběh vypráví o šesti letech jejich života, točí se přitom především kolem nejmladšího chlapce a kromě jímavého líčení dětského světa a bezmála sociologické sondy do prostředí chudého amerického předměstí se zaměřuje především na dětské a adolescentní hledání vlastní sexuality. Toto představení budou moci diváci zhlédnout v sobotu ve 20:00 v Základní umělecké škole v Janderově ulici.

Zájemci o jednotlivé divadelní dílny se mohou přihlašovat prostřednictvím našich webových stránek www.zus-jhradec.cz, kde naleznete bližší informace o programové nabídce.

Festival za finančního přispění města Jindřichův Hradec a Jihočeského kraje pořádá Společnost přátel ZUŠ Vítězslava Nováka a ZUŠ Jindřichův Hradec.

Program:

Pátek 29. září 2017

16:30 HORROR - Arnošt Goldflam, vedoucí František Oplatek, hrají žáci II. stupně LDO ZUŠ JH

Poměrně známá raná jednoaktovka Arnošta Goldflama o jinakosti a dojemné péči “až za hrob” s prvky černého humoru, cirkusové poetiky a samozřejmě děsuplného hororu.

sál LDO ZUŠ

19:30 Oficiální zahájení festivalu sál DDM JH

KOCOUR / Marek Menšík a Sláva Zubkov

Kocour je příběhem dvou postav. Možná miliónem příběhů, miliónu postav. O přátelství, trápení a radosti. O hrách, které můžou přinést nečekané výsledky a překvapit. O zvratu, který musí přijít. O hledání svobody, která není samozřejmou. Je to rodinné představení inspirované groteskou a fyzickým divadlem vyprávěné především obrazem, pohybem, situací a hudbou. Podnětem ke vzniku inscenace byla báseň Yoko Sano The Cat Who Lived a Million Times.

(Vhodné pro děti od 8 let. Vstupné 80,--/50,--) sál DDM JH

Sobota 30. září 2017

13:30 PROBUZENÍ JARA - Frank Wedekind, vedoucí František Oplatek, hrají žáci II. stupně

LDO ZUŠ JH

Přes sto let staré drama Franka Wedekinda, nazývané autorem “dětskou tragédií”. Vzrušující obraz dospívajících mladých lidí hledajících odpovědi na otázky vlastní identity a sexuality v trojúhelníku rodiny, školy a církve.

sál LDO ZUŠ

14:45 BUDOVATELÉ ŘÍŠE - Boris Vian,  vedoucí Jiří Rezek, hraje DS Žlučové mýdlo

Groteska o konci světa, v které nalhávat svému svědomí se nevyplácí. Na motivy stejnojmenné knihy Borise Viana.

sál LDO ZUŠ

20:00 MY, ZVÍŘATA - Justin Torres, inspirativní představení Divadla Dagmar Karlovy Vary

Scénické čtení z románového debutu Justina Torrese o dětství a rané pubertě tří bratrů z poněkud dysfunkční bělošsko-portorikánské rodiny. Příběh vypráví o šesti letech jejich života, točí se přitom především kolem nejmladšího chlapce a kromě jímavého líčení dětského světa a bezmála sociologické sondy do prostředí chudého amerického předměstí se zaměřuje především na dětské a adolescentní hledání vlastní sexuality.

sál LDO ZUŠ

Změna programu vyhrazena.

Vojtěch Maděryč

Vytvořeno 21.9.2017 13:19:28 | přečteno 776x | petra.kredatusova
load