Naši furianti

AA

Na třetím nádvoří Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci se 3. a 4. července 2020 odehraje oblíbená divadelní hra Ladislava Stroupežnického Naši furianti.

Inscenace Divadelního spolku J. K. Tyl zachovává původní starosvětský a vlastenecký ráz hry, ale byla trochu poupravena, aktualizována a zejména zkrácena. Namísto vyřazených pasáží nabízí divákovi paletu lidových písniček, které příběh o tvrdohlavých furiantech oživují. Děj představení se odehrává v jihočeské obci, kde se o místo ponocného uchází jednak krejčí Fiala a také vysloužilý voják Bláha. Každý má za sebou vlivného sedláka, a tak se spor přenáší i na starostu Dubského a „prvního rádního“ Buška, na jejich manželky, a zasáhne i jejich děti, snoubence Václava a Verunku. Díky přispění ševce Habršperka a přespolní obchodnice Markýtky nakonec ošklivá intrika nezvítězí a vše dopadne dobře.

Inscenace Naši furianti měla premiéru v prosinci 2018 a od té doby byla sehrána celkem dvanáctkrát, například v loňském roce na Otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou, nebo na přehlídce Dačické kejklování. V letošním roce, který je pro řečické ochotníky jubilejní, slaví totiž 150 let od založení divadelního spolku, čekají Naše furianty tři představení v Týně nad Vltavou a dvě na nádvoří jindřichohradeckého hradu a zámku.

Vstupenky jsou v předprodeji k dispozici v pokladně, případně v kanceláři Správy hradu a zámku od 5. června 2020

Naši furianti 2

Vytvořeno 18.6.2020 12:00:13 | přečteno 421x | pavlina.pipalova
load