Na návštěvníky MFMOM čekají nové výstavy a kurzy

MFMOM

Od 23. března do 15. dubna představí muzeum fotografie ukázku průřezu fotografického díla; následnou kompletní výstavu, uspořádanou u příležitosti 40. výročí úmrtí zakladatelské osobnosti české reportážní fotografie 20. století Karla Hájka, rodáka z Lásenice u Jindřichova Hradce.

Následující novou výstavní prezentaci v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií tvoří záběry přibližující známé dobové politické a kulturní události minulého století, jež nastíní návštěvníkům tematické okruhy tvorby zakladatelské osobnosti české reportážní fotografie 20. století Karla Hájka, rodáka z Lásenice u Jindřichova Hradce. Od 23. března do 15. dubna představí muzeum ukázku průřezu jeho fotografického díla; následnou kompletní výstavu, uspořádanou u příležitosti 40. výročí jeho úmrtí, připadajícího na 31. března, představí muzeum v listopadu a prosinci. Vedle snímků historických událostí ukáže ale již nyní třeba i fotografie z Hájkova oblíbeného tématu myslivost.

Až do 18. března potrvá v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií první letošní nová výstava Industria, projekt Institutu fotografických studií v Brně Photogenia. Snímky osobnosti české fotografie profesora Jindřicha Štreita a jeho žáků, zachycující soudobé industriální podniky, jejich prostory a pracovníky na Rýmařovsku, zde mají coby putovní kolekce premiéru.

V březnu lze také přijít po předchozím objednání na tradiční jednorázové fotografické kurzy pro děti. Soustředění, na kterých si na místě frekventanti zapůjčí fotoaparáty, obsahují vyváženou teoretickou a praktickou výuku. Vybrané práce z kurzů nadto muzeum pravidelně vystavuje. – Pro návštěvníky je v březnu otevřeno ve všední dny v době 9–12.30, 13.30–16.00 hodin, domluvit lze i další termíny. Více se o Muzeu fotografie a moderních obrazových médií včetně programů a služeb dozvědí zájemci na: www.mfmom.cz. K dispozici je též komunikace s námi prostřednictvím facebooku. 

Vytvořeno 2.3.2018 11:24:07 | přečteno 700x | barbora.pisova
load