Muzeum fotografie a MOM představuje práce studentů Jindřicha Štreita

MF MOM

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií představuje od 9. února do 18. března 2018 ve svých prostorách v pořadí již třetí část projektu „Masters“ spřáteleného brněnského Institutu fotografických studií Photogenia. Vernisáž výstavy „Industria“, na niž přijede do Jindřichova Hradce i Jindřich Štreit a ředitel pořádající školy Jan Sucharda, proběhne ve čtvrtek 8. února od 16.00 hodin.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií představuje od 9. února do 18. března 2018 ve svých prostorách v pořadí již třetí část projektu „Masters“ spřáteleného brněnského Institutu fotografických studií Photogenia. Aktuální cyklus „Industria“ tvoří kolekce snímků od 15 frekventantů workshopu této soukromé instituce, jež vznikaly po dobu jednoho roku v industriálních objektech na Rýmařovsku pod vedením a za přispění významné osobnosti české fotografie profesora Jindřicha Štreita. Ten se ve své tvorbě zaměřuje také na dokumentaci života na venkově a sociální problematiku – na drogově závislé, nevidomé či jinak handicapované – a je autorem rozsáhlých fotografických publikací Cesta domů a Vítkovice. 

Vernisáž výstavy „Industria“, na niž přijede do Jindřichova Hradce i Jindřich Štreit a ředitel pořádající školy Jan Sucharda, proběhne ve čtvrtek 8. února od 16.00 hodin. Veřejnost je srdečně zvána.  

V letech 2014 a 2015 nabídlo muzeum návštěvníkům ke zhlédnutí snímky předchozích dvou výstav z projektu „Masters“, jež připravili se svými studenty dva další světoznámí fotografové Jan Pohribný a Antonín Kratochvíl. Všichni tři patří k příležitostným váženým spolupracovníkům jindřichohradeckého fotografického muzea. 

Eva Florová

Vytvořeno 5.2.2018 9:35:48 | přečteno 679x | barbora.pisova
load