Mimořádné prohlídky Španělského křídla a výstava Splašená vejce

Výstava Splašená vejce

Na mimořádné prohlídky Španělského křídla Státního hradu a zámku se můžete vydat o víkendu 12. a 13. dubna 2014, kdy rovněž začíná výstava Splašená vejce, která potrvá až do 27. dubna 2014.

Mimořádné prohlídky Španělského křídla

O víkendu 12. a 13. dubna, ku příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel, mohou návštěvníci vidět prostory zámku jinak veřejnosti nepřístupné. Zvláště zajímavá je prohlídka Španělského křídla, budovy se spletitou stavební historií a pohnutým osudem. Se zájemci navštívíme, krom Rytířského a Divadelního sálu, zachované středověké interiéry – soukromou kapli Jindřicha IV. a zcela unikátní místnost, tzv. Soudnici. Mimoto bude možné zdarma navštívit Černou věž nebo si prohlédnout středověká sklepení Gotického paláce.

Splašená vejce

Výstavu „Splašená vejce“ si v letošním roce můžete prohlédnout od 12. do 27. dubna. Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci letos již devátým rokem pobaví o Velikonocích návštěvníky tradiční výzdobou v netradičních variacích. Pštrosí, husí, kachní, slepičí i křepelčí vejce v počtu bezmála sedmi set kusů budou viset z lustrů, sypat se po nábytku, kutálet po stolech a kobercích, a i na jiných neobvyklých místech zdobit zámecké interiéry.

Vytvořeno 7.4.2014 10:29:16 | přečteno 2333x | barbora.pisova
load