Městská knihovna zve v březnu na besedy o Edvardu Benešovi, lékařích jindřichohradecké chirurgie, pu

knihovna

V rámci akce „Březen – měsíc čtenářů“, který vyhlašuje SKIP ČR, připravila jindřichohradecká knihovna zajímavé akce a besedy (začátky v 16.30 hodin)Jedná se například o besedy o Edvardu Benešovi, lékařích jindřichohradecké chirurgie, putování po Beneluxu a další akce.

 

1. a 8. března proběhne v rámci oslav výročí 100 let od vzniku samostatného československého státu dvoudílná přednáška PhDr. Marie Fronkové pod názvem „Edvard Beneš – druhý prezident Československa“. Na 15. března je připravena komentovaná prezentace knihy významných osobností, a zvláště chirurgů jindřichohradecké nemocnice z 60.-70. let minulého století MUDr. Jindřicha Pinka „Jindřichohradečtí chirurgové – krásná šedesátá“ (s možností zakoupení knihy). Naplánovány jsou také oblíbené cestopisy: 14. března „Severní Indie“ (Tomáš Kotouč), 21. března „Putování po Beneluxu“ (Alois Sassmann), 28. března „Maroko“ (Karel Bušta). 

Pro děti proběhne na centrálním pracovišti 23.-24. března „Noc s Andersenem“ (info na dětském oddělení). Pobočka Vajgar pořádá 5. a 9. března od 15.00 hodin zajímavé hraní s novou elektronickou tužkou a knihami „Knížkohraní“ a pro děti i dospělé jarní „malování kraslic“ s paní Vlastou Nejedlou (7. března od 15.00 hodin).

Zájemci o výstavy mohou zhlédnout „Schwarzenberskou krajinu Hlubocka a Třeboňska“ Ludmily Ourodové. Dále výstavu „Znovuoživená krása – restaurátorské práce na jihu Čech“ (kulturní památky jižních Čech, NPÚ České Budějovice) či kresby dětí z místních ZŠ Lesy a příroda kolem nás“.

Pro seniory pokračuje v poslechovém sále 5. a 19. března od 10.00 hodin Virtuální Univerzita 3. věku (VU3V).  V rámci tzv. „počítačových čtvrtků“ lze navštívit takézákladní školení práce s Internetem (internetová čítárna v suterénu) a práce s E-knihami (studovna). Pro přihlášené zájemce jsou zajištěny další kurzy trénování paměti. Noví zájemci mohou absolvovati ukázkovou hodinu trénování paměti 15. března od 17.00 hodin (pozor, místo konání je Pravdova knihovna Jarošov nad Nežárkou!!!).

 V internetové čítárně v suterénu bude probíhat oblíbený prodej vyřazených časopisů a v pátek 23. března nabídneme registraci novým čtenářům zdarma.

 

Těšíme se na vás v městské knihovně.

 

Tomáš Dosbaba, Simona Pavlišová

Vytvořeno 2.3.2018 11:30:21 | přečteno 492x | barbora.pisova
load