Město nad Vajgarem se bude velikonočně veselit

plakát VelikonocniVeselice 19 4

V sobotu 19. dubna 2014 budou mít obyvatelé Jindřichova Hradce možnost prožít příjemnou sobotu spojenou s řadou tradičních i netradičních aktivit.

Po úspěšné akci Sochu! Sochej! Sochejme! připravilo sdružení Civis novus ve spolupráci s městem Jindřichův Hradec v pořadí další akci, tentokrát s názvem Velikonoční veselice.

V prostorách Muzea fotografie a přilehlém parku na 15. poledníku bude připraven bohatý velikonoční program určený jak pro děti, tak pro dospělé. Na své si přijdou milovníci hudby a tance, pro které se zde mezi 9. a 17. hodinou představí Cimbálová muzika Antonína Stehlíka, Krojová družina z Jarošova nad Nežárkou se svým velikonočním programem, dlouhoruký harmonikář Ondra Vácha a rytmický soubor Hakuna Matata.

 Děti a dobrodružné povahy, na které bude právě dobrodružné rozechvění přeneseno v průběhu dopoledne, se mohou zapojit do Velké rodinné poznávací hry Tajuplnými uličkami a za pomoci organizátorů LDT Bílá skála si užít dobrodružnou výpravu za pokladem. JHMD připravily pro tento den také Velikonoční jízdu parním vlakem, který zahouká k odjezdu v dopoledních hodinách.

Celý den bude naplněn i dalšími aktivitami nejen pro děti v Koutku Proutku, a především tradiční přípravou na Velikonoce. Přijďte si s námi uplést pomlázky, ozdobit perníčky a kraslice, to vše za dohledu a pomoci zkušených, moudrých a znalých, podle dostupných zpráv také nejvyšších koledníků na světě (Chůdadlo – komedianti na vysoké úrovni). Osoby esteticky disponované mohou své vlohy využít v rámci výtvarné dílny, kde budou po celý den vyráběny ozdoby na Kraslicovník - velikonoční strom, který bude poté umístěn na náměstí Míru.

Čtenáře v duchu počítajícího, kolik rohlíků bude nutno pro tento den namazat, lahví naplnit a uložit do tlumoku, aby rodina nestrádala a víkendová pohoda nevyprchala předčasně, je možno uklidnit -hladoví budou nasyceni a žízniví napojeni na místě tradičními velikonočními pokrmy a moravským vínem, slunce posvítí na grilované maso i jiné speciality vysoké gurmánské úrovně.

Ti, pro které den nekončí večerem, si zaskáčou v KC Jitka na koncertu hudební skupiny Mandrage.

Petra Jahodová, Civis Novus z.s.


Z důvodu konání akce Velikonoční veselice upozorňujeme na úplnou uzavírku místní komunikace č. 39c ul. Kostelní v úseku od Muzea fotografie po park na 15. poledníku.

Doba trvání uzavírky:

Dne 19. 4. 2014 od 9:00 hodin do 17:00 hodin

Stanovení trasy objížďky:

Ul. Za Kostelem - od ul. Komenského po ul. Kostelní

Vytvořeno 7.4.2014 11:01:24 - aktualizováno 11.4.2014 11:04:08 | přečteno 1921x | barbora.pisova
load