Město nad Vajgarem bude poprvé dějištěm Noci literatury

DSC 0220

Současná literatura, netradiční místa, známé tváře: to je literární happening Noc literatury, který se uskuteční ve středu 7. října letos poprvé také v Jindřichově Hradci. Sraz je v 19.00 hodin na prvním nádvoří Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci. Dále Vás čeká putování po několika zajímavých místech Jindřichova Hradce. Na každém z těchto míst zhlédnete jednu z připravených literárních ukázek.


Formou scénického čtení je představí například ředitel místní ZUŠ J. Hradec Vojtěch Maděryč, architekt a jeden ze zakládajících členů iniciativy Je to i tvoje město Matěj Šebek nebo herci z místní Divadelní společnosti Jablonský a další. Unikátní propojení neobvyklého místa, osobité interpretace a literárního textu nabízí nevšední kulturní zážitek a příležitost seznámit se s myšlením současných evropských autorů.

Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC (Sdružením národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními zastupitelskými úřady a nakladatelstvím Labyrint. Cílem Noci literatury je zvýšit zájem veřejnosti o současnou evropskou literaturu a její myšlenkové a tvůrčí proudy. Poukazuje také na důležitost multilingualismu a význam překladů z velkých i menších jazyků. Projekt se pravidelně koná v předvečer knižního festivalu Svět knihy. Jedná se o již několikátý ročník a počet měst, která se do projektu zapojují, každoročně stoupá. Noci literatury se účastní i řada evropských i mimoevropských měst. Projekt se postupně rozrůstá a stává se kulturní akcí s mezinárodním přesahem.

 

Akce je určena široké veřejnosti a vstup na ni je zdarma.


Vytvořeno 1.10.2020 12:04:38 | přečteno 504x | pavlina.pipalova
load