Loutnová hudba v kavárně Foto Café

JM plakat JH web

Kavárna Foto Café  přivítá Jindřicha Macka, který v sólovém projektu Loutnová hudba provede  posluchače hudbou od období gotiky, přes renesanci a baroko až po současnost. A to4. 7. 2016 od 18:30. 

 Zazní také několik jeho autorských skladeb. Přijďte se zaposlouchat do poutavého vyprávění z hudební historie, do krásného hlasu loutny, při kterém můžete ve světle svíček zapomenout na stres všedního dne.

Loutnista Jindřich Macek se věnuje interpretaci staré hudby více než dvacet let. Koncertuje jako sólista i jako loutnista rozmanitých komorních seskupení. Při interpretaci renesančních a barokních písní spolupracuje s mezzosopranistkou Pavlou Fendrichovou, společné hudební projekty vytvořil také s akordeonistkou Jitkou Baštovou, kytaristkou Ivetou Novotnou a flétnistkou Silvií Mechovou. Příležitostně hostuje v pražském souboru Musica Fresca nebo ve smíšeném sboru Moravští Madrigalisté. V působivém spojení loutnové hudby a mluveného slova vystupuje s panem Alfredem Strejčkem. Je pravidelným hostem festivalů staré hudby v ČR i zahraničí, jmenovat můžeme např. Ars Antiqua Europae, Haydnovy hudební slavnosti, Hofer Konzerte, Na dvanácti strunách, Podlipanské hudební slavnosti či Festival komorní hudby 2016. Jeho hru mohlo ocenit např. italské, německé, švýcarské, finské, maďarské, lucemburské, holandské nebo americké publikum.

Vytvořeno 27.6.2016 14:41:19 | přečteno 1269x | petra.kredatusova
load