Kulturní dům Střelnice zve do divadla

My fair lady 2018

Kulturní dům Střelnice vás zve na muzikál Alana Jaye Lernera a Fredericka Loeweho „MY FAIR LADY“ dne 27. února 2018 od 19.00 hodin do divadelního sálu. Divadlo Pluto Plzeň. Divadelní předplatné skupiny A.

V režii Bronislava Kotiše a choreografii Jana Ondera hrají: Kamila Kikinčuková, Radek Zima, Dalibor Tolaš, Monika Švábová / Jindřiška Kikinčuková, Miloslav Krejsa, Ivana Malatová, Petr Kukla, Jan Večeřa a další.

Henry Higgins, arogantní a nesnesitelný profesor fonetiky, se vsadí s přítelem, plukovníkem ve výslužbě Pickeringem, že naučí ušmudlanou pouliční květinářku Lízu Doolittlovou výslovnosti a chování vznešené dámy. Podaří se mu to tak dokonale, že jeho žákyně okouzlí londýnskou smetánku, jako kdyby ani nebyla Angličanka, ale spíše Maďarka. Skoro se zdá, že Higgins pomohl Líze překonat propast mezi spodinou, kam ji zařazovala její výslovnost a intonace, a nejvyššími společenskými vrstvami. Higgins však ve svém pedantství nepostřehne, že při jeho fonetickém experimentu Líza vyspěla ze zaostalého děvčete v ženu vědomou si své lidské ceny, toužící po plném citovém životě a hotovou přes všechnu svou vzpurnost a prostořekost věnovat svou lásku svému osvoboditeli. Higgins se však její lásku zdráhá přijmout, a tak závěr hry zůstává otevřený.

 

Vytvořeno 5.2.2018 9:54:59 | přečteno 712x | barbora.pisova
load