Kostel sv. Jana Křtitele nabízí tajemné noční toulky

kostel sv. jana křtitele

Od června letošního roku se do kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci opět vrátily komentované „Toulky nočním tajemným kostelem“ pořádané Muzeem Jindřichohradecka. Jako každoročně se prohlídek střídavě ujali archeolog Vladislav Burian a renomovaný průvodce Petr Pokovba.  

Prohlídky kostela, přilehlého minoritského kláštera a výstup do půdních kostelních prostor se uskutečnily také během července a budou následovat i v měsíci srpnu. 

Proč tedy navštívit kostel sv. Jana Křtitele a je skutečně tento církevní objekt tajemným? Ne zcela zodpovězenou otázkou i nadále zůstává, proč je kostel „křivý“? Bezesporu zajímavé jsou postavy apoštolů bez hlav, tajemné jsou nestvůrky a příšerky namalované v ostění gotických oken, včetně ležící postavy muže v triumfálním oblouku kostela. Těchto „tajemství“ je zde mnohem více. Také proto vás všechny srdečně zveme k prohlídce tohoto překrásného gotického církevního objektu, jehož nejstarší historie spadá až do hlubokého středověku.

Termíny srpnových (pátečních) „Toulek“ jsou: 4. srpna /provádí P. Pokovba/ a 25. srpna /provádí V. Burian/, vždy od 20.00 hodin! Další informace o jednotlivých „Toulkách“ naleznete na webu Muzea Jindřichohradecka, v Informačním středisku města Jindřichův Hradec a v pokladně Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici, kde si také můžete vstupenky v předprodeji zakoupit.

  

Vytvořeno 31.7.2017 14:12:23 | přečteno 1285x | petra.kredatusova
load