Kašpárek v rohlíku v Jindřichově Hradci

Kašpárek v rohlíku

Město Jindřichův Hradec zve všechny děti a jejich rodiče na bejbypankové divadelně hudební vystoupení Kašpárek v rohlíku se svou deskou Neposlouchej to!!! Kašpárek vystoupí v rámci turistického TOP týdne na náměstí Míru v sobotu 6. srpna 2016 od 15 hodin.

Kašpárek v rohlíku je česká divadelně hudební skupina, která vznikla v roce 2007 pro loutkohru Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. V Jindřichově Hradci vystoupí v rámci turistického TOP týdne zdarma.


Projekt se zrodil jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti a jeho vznik je spojen s Loutkohrou Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Dětský kabaret Kašpárek v rohlíku, napsaný a režírovaný Davidem Dvořákem, měl premiéru 24. března 2007. Vychází z anglosaského divadelního směru nazývaného FFT (Fast Food Theatre), což je rychloobčerstvovací forma divadelní produkce, v níž je kladen důraz na nápady, kolem nichž jsou postaveny pokud možno vypointované scénky. Již v prosinci vyšlo kapele CD s názvem Bejbypank, které obsahovalo kromě kabaretových písniček několik dalších, které počet tracků doplnily na 13. K CD patří bonusy z představení, dále komiks, samolepky a notový přepis písní k použití například v hodinách hudební výchovy na školách. 

V dubnu 2008 Kašpárek vyjel na turné po základních školách. V létě téhož roku vzniklo stanové městečko, se kterým Kašpárek objížděl české hudební a divadelní festivaly. O skupině bylo také natočeno několik televizních pořadů a objevila se i v televizních vysíláních (Noc s Andělem, Dobré ráno, Pomozte dětem, Snídaně s Novou).

Na začátku července 2009 Kašpárek v rohlíku vydal své druhé album, Kašpárek navždy. Jeho nahrávání se opět zúčastnili i umělci z jiných hudebních uskupení, např. Tonya Graves z Monkey Business, Lenka Dusilová nebo Gipsy.cz, a opět se vydal na turné po českých festivalech.

ikona souboruPlakát na akci


Vytvořeno 18.7.2016 11:12:48 | přečteno 1654x | barbora.pisova
load