Kanadský tulák - Pochod Českou Kanadou

024

V sobotu 29. dubna 2023 pořádá Destinační management Česká Kanada první ročník turistické akce nazvané Kanadský tulák – pochod Českou Kanadou. Účastníci se vydají z Jindřichova Hradce po trase Stezky Českou Kanadou, která byla odhalena v loňském roce.


Termín: sobota 29. dubna

Registrace přes odkaz zde:  Česká Kanada: Aktuálně - Pochod Českou Kanadou 1. ročník - Kanadský tulák (ckanada.cz)
(tato předregistrace vás zařadí do slosování o zvláštní cenu)

Registrace účastníků je možná i na startu 10:30 – 11:30 na parkovišti v Denisově ulici (u křižovatky Denisovy a Rezkovy ulice, u výjezdu na Jindřiš). Zde turisté obdrží zdarma mapku a lísteček s číslem do slosování. Registrace je ZDARMA.

Start: 11:00 (vyrazit na trasu je možné kdykoliv po zaregistrování do 11:30)

Trasa 12 km povede po první etapě stezky Českou Kanadou z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova. Projdete přes chatovou oblast Bobelovka na okraj Jindřichova Hradce, odkud kolem ochranné kamenné ochranné zdi bývalé střelnice vstoupíte do Šajby (městského lesa). Po několika kilometrech dojdete do vesnice Jindřiš. Stezka vás dále nasměruje do kouzelného Jindřišského údolí. Vaše kroky povedou v těsné blízkosti meandrů Hamerského potoka kolem takřka nedochované zříceniny Vítkova hrádku a vesnicí Dvoreček. Odtud vstoupíte do druhé divočejší části Jindřišského údolí, za níž se ocitnete v cíli – Chatovém táboře Malý Ratmírov (bývalý TJ Slovan).

Do cíle je potřeba dorazit do 15:00, kdy proběhne losování tří hlavních cen a jedné pro předem registrované účastníky. Po příchodu budete zařazeni do slosování a zároveň získáte možnost vyhrát v malé tombole. Všichni účastníci pochodu dostanou zdarma špekáček na opečení. Další občerstvení je možné zakoupit v restauraci v areálu.

Pro účastníky akce bude zajištěn svoz kyvadlovým autobusem (Slovan - Jindřichův Hradec, nádraží), první svoz v 15:45 (další v intervalech cca 45 minut).

Akce se koná za každého počasí. Účast je na vlastní nebezpečí.
Trasa je určena vyloženě pro pěší, není vhodná pro kočárky. Místy může být terén náročnější.


1. cena: výlet do Kanady (vyhlídkový let letadlem nad Českou Kanadou z letiště J. Hradec)
2. cena: ubytování v penzionu Na 15. Poledníku pro 2 osoby na 2 noci
3. cena: dárkový poukaz do Sportisima v hodnotě 1500 Kč

Zvláštní cena:
 večeře pro 2 osoby v hodnotě 1500 Kč na vyhlášené Bizoní farmě Rožnov (losovaná pouze z účastníků předem registrovaných na www.stezkack.cz)

Kanadský tulák 2


Vytvořeno 19.4.2023 12:15:49 | přečteno 694x | pavlina.pipalova
load