Jindřichův Hradec a "Jižní Čechy husitské 2015"

Jižní Čechy husitské_logo

V letošním roce uplyne 600 let od smrti jedné z největších osobností našich národních dějin, mistra Jana Husa, jehož spisy byly zařazeny do registru Paměti světa UNESCO.  Jak tento významný teolog, kazatel a středověký církevní reformátor, tak následné husitské hnutí, se nesmazatelně vtiskly do historie i současnosti Jihočeského kraje. 

Jindřichův Hradec, se bude tak jako většina jihočeských měst v roce 2015 prezentovat tímto celokrajským marketingovým tématem s názvem „Jižní Čechy husitské 2015“.

V rámci tohoto projektu se uskuteční několik akcí s nádechem husitským. Tou nejvýznamnější, která zahájí i tradiční turistický TOP TÝDEN bude akce s názvem Husité hurá na Hradec, která se uskuteční 25. července. Přecházet jí bude 6. července Setkání u sochy mistra Jana Husa, kde bude připomenut tento významný den a státní svátek, Den upálení mistra Jana Husa. Velice zajímavou a netradiční formou bude v průběhu měsíců červen až září návštěvníkům představena ukázka stolování a stravování měšťanského obyvatelstva první poloviny 15. století a to při hraných výletech do historie města s názvem Husité na talíři, probíhajících v rámci oblíbených a již tradičních Večerních toulek bájným Hradcem.

Nechte se proto letos pozvat do Jindřichova Hradce a „Jižních Čech husitských“ a připomeňte tak společně jméno českého reformátora a trnitou a klikatou cestu vítězné české reformace, u jejíhož zrodu Jan Hus stál.

Po celý rok 2015 proběhne samozřejmě další řada nejen vzpomínkových a vzdělávacích, ale i hudebních, divadelních, sportovních a společenských akcí, kde se snad tématy přiblížíme každému z Vás.

Těšíme se na shledání v Jindřichově Hradci…

Vytvořeno 11.2.2015 12:49:05 - aktualizováno 11.2.2015 12:50:28 | přečteno 1692x | barbora.pisova
load