Jindřichohradecký TOP týden

Top týden_koncert

Letošní TOP týden je maratonem kulturních a společenských akcí, na které se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci našeho města. Proběhne od 27. 7. do 5. 8. 2018.

Letošní TOP týden je nabitý několikadenním maratonem kulturních a společenských akcí, na které se mohou těšit obyvatelé a návštěvníci našeho města.  

V pátek 27. července v 19.00 hodin proběhne koncert Jazzováním v jezuitské koleji v prostorách atria Muzea fotografie a MOM. Hrají Jiří Růžička – klávesové nástroje, Dušan Hanzlík – kontrabas, Jaromír Helešic – bicí, Jakub Doležal- tenor saxofon, Ladislav Kopecký – trombon a další hosté. Zpívají Eva Emingerová, Jiří „Šlupka“ Svěrák.

V sobotu 28. července v 16.00 hodin se na náměstí Míru bude odehrávat vystoupení Timbersports® Show. Adrenalinová nevšední show - sekery, které holí, ruční pily dlouhé 2 metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní, řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině, silní chlapi, férový sport. Dovedností soutěže pro dospělé diváky a soutěže pro děti a ženy. Ukázka 6 disciplín Timbersports závodní formou včetně motorové pily HOT SAW s výkonem přes 70 ps.

V 19:00 hodin se koná koncert skupiny Claymore hrající hudbu ve stylu gaelic-rocku inspirovaného skotskou a irskou hudbou, okořeněného o specifický zvuk skotských dud a tanečnicemi skotských tanců.

Neděle 29. července  bude patřit cimbálové hudbě Jožky Šmukaře, která vystoupí od 19.00 hodin na náměstí Míru.

30. července jsou všichni zájemci zváni na divadelní představení Divadla Víti Marčíka Robinson Crusoe od 19.00 hodin v atrium Muzea fotografie a MOM (v případě nepříznivého počasí v kapli sv. M. Magdaleny)

Od pondělí 30. července do středy 1. srpna si na své přijdou filmoví fanoušci. V parku pod gymnáziem bude letní kino Kinematograf bratří Čadíků s velmi lákavou nabídkou filmů a to Anděl Páně 2, Bezva ženská na krku a Bajkeři.

Středa 1. srpna bude patřit vodním radovánkám. Den plný zábavy je připraven v jindřichohradeckém aquaparku, a to v době od 11.00 do 18.00 hodin.

Čtvrtek 2. a pátek 3. srpna jsou správným termínem pro návštěvu Domu gobelínů. Právě tam čekají na zájemce TOP dílny pro děti i dospělé, a to Letní dílny - dekorace tvoříme z polí a luk. Dílna Malý kutil – vytvoříte si drobnosti ze dřeva, dílna Háčkování – naučíte se základy háčkování a dílna Plstění – vytvoříte plstěnou drobnost. Po celé dva dny si návštěvníci mohou užít komentované prohlídky s průvodcem v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.

V pátek 3. srpna na náměstí Míru od 19.00 hodin vystoupí kapela Jindřichohradecký Big Band.

Od pátku 3. do neděle 5. srpna nebude v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií chybět oblíbené fotografování v historických kostýmech.

V sobotu 5. srpna se bude konat koncert skupiny Baret od 19.00 hodin  na náměstí Míru.

Poslední den celého Top týdne 2018, neděle 5. srpna, se samozřejmě ponese v duchu tradiční poutě Porcinkule v centru města. V 9.00 hodin začne v klášterním kostele sv. Kateřiny Slavnost Porciunkule a od 10.00 hodin vystoupí na promenádním koncertu na náměstí Míru skupina Klaret – Strážský výběr.

Vytvořeno 19.7.2018 15:46:00 | přečteno 2012x | barbora.pisova
load