Jindřichohradecký půlmaraton 2017

půlmaraton 2017

Mertovy sady pod gymnáziem budou po roce opět startovním a cílovým prostorem Jindřichohradeckého půlmaratonu, který se uskuteční v sobotu 24. června.


Běh je určen prakticky pro každého, neboť méně zdatní, kteří nezvládnou 21,0975 kilometru či poloviční vzdálenost ve štafetě, mohou běžet nebo ujít 2200 metrů v „Rodinném běhu“, případně co se studujících a pedagogů týče vyzkoušet novinku, jíž je „Rebel Run“.

Startovní výstřel půlmaratónu je v 17.00 hodin. Trať hlavního klání vede k letišti u Polívek, přes Děbolín, okolo rozhledny na Rýdově vrchu, ke kostelu sv. Barbory a Ratiboře. Tam mají štafety v půli předávku. Následuje výběh do Roseče, od tamní hospody U Jitky se pokračuje k Buku a Frankovu Dvoru. Pak už zbývá jen Palice, Karlov, Nové Stavení a cílová radost.

Prologem je pohodový běh – chůze famílií na 2,2 km. Startuje v 16.00 hodin a vede cyklostezkou podél Nežárky, pak ulicemi Pod Hradem a Mlýnskou na Karlov, poté Novým Stavením a lesoparkem po druhém břehu řeky přes Naxerovu lávku do finiše. Pro školáky, jejich kantory i direktory je připraven rebelský běh o hodnotná ocenění. Odstartován bude v 17.30 hodin a povede po identické trase jako závod rodin.

Vytvořeno 20.6.2017 9:20:48 | přečteno 826x | petra.kredatusova
load