Jindřichohradecký pedál po stopách Emy Destinnové

Pedál_podzim_2014

Jindřichohradečáci se při společné vyjížďce vydají po stopách Emy Destinnové. Oblíbená cyklo akce Jindřichohradecký pedál se ve své podzimní podobě tentokrát jede výjimečně v neděli, a to 5. října 2014 oproti původně plánovanému termínu 11. října. Obě naplánované trasy budou startovat ve 13.00 hodin.

Město Jindřichův Hradec realizuje v rámci rozšíření podpory cestovního ruchu, zejména cykloturistiky a volnočasových aktivit mimo jiné projekt Tématické cyklotrasy Jindřichohradecka – propojení okresního města s příhraničními trasami v Rakousku, který je v současné době ve finální fázi. První část zahrnovala vytipování celkem šesti tematických cyklotras, zpracování projektových dokumentací a instalaci cykloznačení na cyklotrase Partnerství (délka trasy 60,5 km) včetně osazení informačních tabulí o jednotlivých trasách. Druhá část zahrnuje instalaci cykloznačení na zbývajících pěti cyklotrasách: Jindrovou stezkou za rybníky (38,5 km), Po stopách Emy Destinnové (41,1 km), Napříč Českou Kanadou (40,6 km), Přes památky do pohádky (47,2 km) a Kolmo kolem lokálky (27 km). Instalace cykloznačení byla již ukončena a nadšenci cykloturistiky tak mohou od 18. srpna  nové trasy vyzkoušet. A právě jednu z těchto tras zvolili organizátoři pro podzimní vyjížďku – oblíbenou akci pod názvem Jindřichohradecký pedál. Ta mění pouze název, a to „Po stopách Emy Destinnové“, jinak zůstává oblíbenou atrakcí pro ukončení hlavní turistické sezóny v Jindřichově Hradci.

Podzimní pedál se jede výjimečně v neděli, a to 5. října 2014 oproti původně plánovanému termínu 11. října, neboť na tento den byl vyhlášen termín pro konání komunálních voleb. Další změnou je čas zahájení (startu) pro delší trasu, neboť tentokráte budou obě naplánované trasy startovat ve 13.00 hodin.

Trasa č. 1 o délce 42 km vede z Jindřichova Hradce, konkrétně z cyklostezky v parku pod gymnáziem, napojuje se na cyklostezku „Nežárka“ a pokračuje přes Horní Žďár, Dolní Žďár, přes Horní Lhotu, Vydří, Lásenici, Dvorce až do Stráže nad Nežárkou. Odtud vede přes Šimanov k zámku Jemčina, pokračuje do obce Ratiboř přes Hatín a Roseč. Z Ratiboře vede na obec Mnich, následně kolem bývalého poutního kostelíka svaté Barbory přes vrchol Rýdova kopce, kde se vrací přes obec Děbolín po cyklotrase okolo jindřichohradeckého letiště zpět do parku pod gymnáziem. Tentokráte cyklisté pojedou po trase vyznačené speciálním logem pro tuto trasu, a to s motivem Emy Destinnové.

Trasa č. 2 měřící 12 km a určená i pro pěší rovněž vychází z cyklostezky v parku pod gymnáziem a vede přes cyklostezku „Nežárka“ přes Horní Žďár, směrem na Dolní Žďár, kde cyklisté ještě před touto obcí odbočí z cyklostezky na Políkno a pojedou po cyklostezce „Nežárka“ zpět do Jindřichova Hradce.

· Start i cíl: Jindřichův Hradec - park pod gymnáziem
· V cíli - park pod gymnáziem – je připraven pro účastníky bohatý doprovodný program – horolezecká stěna, kladka, trampolína, malování na obličej, ukázka bike trial show. V průběhu doprovodného programu zahraje místní kapela BB kvartet.
· Moderátorem akce bude Michal Arnošt.
· Zhruba v 16.30 hodin proběhne slosování účastnických diplomů o hodnotné ceny, jako již tradičně bude i tentokrát hlavní cenou jízdní kolo.

Akce proběhne ve spolupráci s SDH Jindřichův Hradec a OS ČČK Jindřichův Hradec, čehož si organizátoři velmi váží a patří jim velké poděkování.

Trasa 1 - 42km
41km nTrasa 2 - 12km
10km n

Vytvořeno 25.9.2014 11:35:49 - aktualizováno 26.9.2014 12:35:01 | přečteno 2433x | barbora.pisova
load