Jindřichohradecký pedál letos trochu jinak

pedál jaro 2016

Město Jindřichův Hradec a SDH Jindřichův Hradec vás 21. 5. zvou na oficiální zahájení turistické sezóny tradiční "netradiční" akcí Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. 

Vzhledem k tomu, že se při jarním Pedálu v sobotu 21. května Jindřichohradečáci připojí k oficiálnímu zahájení jihočeské cykloturistické sezóny 2016, dojde i k některým změnám v jinak poměrně zaběhnutém rituálu této oblíbené akce.

Celý projekt je koncipován jako setkání pelotonů tří měst: Jindřichův Hradec, Třeboň a Veselí nad Lužnicí v Evženově údolí u penzionu Pecák. Právě zde se účastníci mohou těšit na bohatý doprovodný program, který zajistí Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s Jihočeským krajem v rámci projektu Jižní Čechy olympijské. Chybět nebudou brazilské tanečnice, vystoupení živé hudby, klaun s programem pro děti, malování na obličej, skákací hrad, soutěže a kvízy pro nejmenší či BESIP team se svým automobilovým a cyklistickým trenažérem. Cyklističtí nadšenci nebudou samozřejmě ochuzeni ani o občerstvení. Po předložení diplomu nebo účastnického lístku získají u informačního stánku svého města občerstvovací kupón na buřta. V Evženově údolí se mohou zájemci bavit od pravého poledne až do 15.00 hodin. Pak se rozjedou zpět do svých obcí, a to buď opět po určené trase, nebo mohou využít připraveného cyklobusu. Směrem do Jindřichova Hradce vyrazí v 15.10 hodin od zámku Jemčina.

Start i cíl bude pro účastníky z řad Jindřichohradečáků v prostoru parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka.

Nejdelší z tras povede z parku směrem na Studnice, Pluhův Žďár, Dírnou, Višňovou, Pleše, Nítovice, Cikar do Evženova údolí (penzion Pecák) zpět po trase kolem rybníku Holná, Na Sýkoře, Hatín, Buk do Jindřichova Hradce, měří cca 54 km a její start je naplánován na 10.30 hodin.

Kratší cyklistická trasa měří 32 km a vede z Jindřichova Hradce do Děbolína směrem k rozhledně na Rýdově kopci, dále na sv. Barboru, Holenský dvůr, po hrázi rybníka Holná do Evženova údolí (penzion Pecák) zpět po trase kolem rybníku Holná, Na Sýkoře, Hatín, Buk do Jindřichova Hradce. Zájemci o tuto trasu startují v 11.00 hodin.

A konečně třetí z tras je opět určena pěším účastníkům. Procházka směřuje z parku pod gymnáziem přes Jakubské sady na jindřichohradecké letiště a dále do Děbolína, Matné a Buku a zpět do Jindřichova Hradce. Start je v 13.00 hodin a trasa měří cca 13 km.

Právě ti, kteří absolvují jen trasu pro pěší, se sice nezúčastní připraveného programu v Evženově údolí, ale i tak na ně pořadatelé nezapomněli. V parku pod gymnáziem na ně, stejně jako na cyklisty z delších tras, kteří dorazí do cíle dříve, čeká doprovodný program. Jeho nejdůležitější součástí bude bezpochyby losování účastnických diplomů o zajímavé ceny, z nichž tou vůbec nejhodnotnější bude opět jízdní kolo. Souběžně s velkou tombolou, jejíž losování začne v 16.30 hodin, bude připravena také tombola malá s drobnějšími cenami od sponzorů. Doprovodný program v Jindřichově Hradci orámuje mluvené slovo a reprodukovaná hudba moderátora Michala Arnošta.

Akci Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů J. Hradec. Akce je podpořena z Grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky, jejímž generálním partnerem pro rok 2016 je Jaderná elektrárna Temelín. Akci dále podporují Jihočeská centrála cestovního ruchu a Jihočeský kraj.

Mediálními partnery akce jsou: Hitrádio Faktor, měsíčník Žurnál krásné články, Týdeník Jindřichohradecka, portál Hradec žije, Jindřichohradecká televize.

 Autor: Marcela Kozlová

Trasy ke stažení:

ikona souboruTrasa pěší

ikona souboruTrasa cyklo krátká

ikona souboruTrasa cyklo dlouhá
Vytvořeno 26.4.2016 10:01:52 | přečteno 2161x | petra.kredatusova
load