Jindřichohradecká činohra-LÍSTKY STÁLE V PRODEJI

Činohra

Město Jindřichův Hradec vás zve na představení komedie Ludviga Holberga Jeppe z Vršku, které uvede volné sdružení divadelní společnosti Jablonský a členů Divadla J.K.Tyla v Plzni na třetím nádvoří zámku 8. a 9. července 2016. 

Příběh sedláka Jeppeho Nielsena z Vršku, kterého bije žena karabáčem, správce ho honí do práce a kostelník mu nasazuje parohy. Vše se snaží vyřešit alkoholem. A tak propije ženě peníze, za které jí měl nakoupit mazlavé mýdlo a spícího na cestě ho najde místní baron se sloužícími. Chtějí si z něho vystřelit, a tak ho odnesou do zámku a uloží do peřin. Vyjukaného sedláka nechají si hrát na barona, a když si na tuto roli zvykne, odnesou ho zpět na hnojiště. Pak ho za podvod dají k soudu a vynesou ortel smrt. Teprve na šibenici zjistí, že to všechno byla jenom legrace pro pobavení panstva.Hru v šedesátých letech proslavil Rudolf Hrušínský starší na Národním divadle v Praze. Pak se hra začala hrát skoro všude. S úspěchem ji uvedla i Divadelní společnost Jablonský v Jindřichově Hradci s nezapomenutelným Václavem Staňkem v titulní roli. V současné době hru uvádí například Divadlo na Jezerce s Radkem Holubem.

V režii Josefa Nechutného hrají: Andrea Černá j.h., Miloslav Krejsa j.h., Antonín Kaška, Adéla Ratajová, Hana Proxová, Ladislava Ratajová, Jiří Langer, Michal Palaugari, Pavel Prudil, Adam Tomek, Karel Zaviačič, Emanuel Krejcar a další. 
Vstupné: 150,- , 130,- Kč.

Předprodej vstupenek: pokladna KD Střelnice a Informační středisko od 24. 6. 2016.
POZOR – MÍSTA JSOU ČÍSLOVANÁ. 

Vytvořeno 21.6.2016 16:08:53 | přečteno 1220x | petra.kredatusova
load