Jaro s dokumentárními filmy na Fakultě managementu

fmvse

Filmové projekce se budou konat vždy v úterý od 17:30 hod. v kinosálu Fakulty managementu, a to v období od 8. března do 10. května (promítat se nebude pouze v úterý 15. března a 12. dubna). 

Fakulta managementu VŠE zve příznivce dokumentárních filmů a zájemce o kontroverzní témata současné společnosti na cyklus filmových projekcí z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Filmové projekce se budou konat vždy v úterý od 17:30 hod. v kinosálu Fakulty managementu, a to v období od 8. března do 10. května (promítat se nebude pouze v úterý 15. března a 12. dubna). Tematicky se filmy věnují problematice lidských práv, ekologie, spotřební společnosti, xenofobie a dalším tématům, která zpochybňují obvykle přijímané hranice “normality”. Diváci tak postupně budou mít možnost shlédnout například snímek Viva Cuba Libre (Jesse Acevedo / Kuba / 2013 /60 min), který na příběhu kubánské raperské skupiny Los Aldeanos poukazuje na problematiku nesvobody na Kubě; dokumentární film ruského režiséra Alexandera Genteleva Zločinci podle zákona otevírající pohled do zákulisí života čelních představitelů ruského podsvětí; slavný snímek Valentina Thurna Z popelnice do lednice věnující se problematice plýtvání s potravinami; a například snímek Film jako Brno českého dokumentaristy Víta Klusáka, který připomíná události spojené s pravidelnými květnovými pochody neonacistů v Brně.

Kompletní program včetně popisu jednotlivých filmů najdete v aktualitách na webových stránkách Fakulty managementu nebo v přiloženém pdf dokumentu. Všechny filmy jsou promítány v rámci projektu Promítej i ty! (www.promitejity.cz), projekce jsou zdarma a v původním znění s českými titulky. 

ikona souboruProgram dokumentárních filmů

Vytvořeno 4.3.2016 9:44:24 | přečteno 880x | petra.kredatusova
load