Jarní Jindřichohradecký pedál je opět tu

Pedál jaro 2019

Jindřichův Hradec pravidelně otevírá novou turistickou sezónu akcí s názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. Oblíbený společný cyklistický výšlap a pěší výlet se koná v sobotu 18. května a bude mít tentokrát svůj start i cíl ve Sportcentru Bobelovka.

Organizátoři tentokrát pro zájemce nachystali hned 4 trasy. Ve 13.00 hodin se do terénu vydají účastníci nejdelšího cyklistického okruhu měřícího cca 39 km a vedoucího z Bobelovky přes Jindřiš, Blažejov, Malý Ratmírov, Vlčice, Střížovice a Kunžak směrem na Novou Bystřici po cyklotrase č. 1116 k Velkému Klikovskému rybníku, odtud k rybníku Kačležskému, přes Kačlehy, Hrutkov a Otín zpět na Bobelovku.

O půl hodiny později, tedy ve 13.30 hodin, odstartují také zájemci o střední cyklistickou trasu měřící cca 17 km. Trasa povede z Bobelovky přes Jindřiš do Rodvínova, Matějovce, Oldřiše, Dvorečku, Blažejova a Jindřiše zpátky na Bobelovku.

Úderem 14. hodiny vyrazí společně na trať účastníci nejkratšího cyklo okruhu a také ti, kteří zvolí pěší výlet. Dětská cyklistická trasa měří zhruba 7 km a povede z Bobelovky na Šajbu, do Rodvínova, Jindřiše a zpět do místa startu. Pěší výletníci se z Bobelovky vydají po Jindrově naučné stezce do Jindřichova Hradce, kolem garáží ke sběrnému dvoru, k obchodní zóně na sídlišti Vajgar, a poté po cyklostezce Otín k Jitce a zpátky na Bobelovku. Tato trasa měří cca 4 km.

Ve Sportcentru Bobelovka čeká na všechny účastníky doprovodný program, který zahrnuje soutěžní a taneční program s bublinami či balónkové klauny Divadla Kejkle, fotokoutek Agentury Duhovka, malování na obličej, airbrush tetování, ukázky práce malých házenkářek či ukázku zdravotnické techniky spolku Promedic, který se postará také o doprovod na trati.

Zhruba v 16.30 hodin dojde k losování tomboly o hodnotné ceny, z nichž tou nejlákavější bude bezpochyby jízdní kolo. 
Moderátorem celého odpoledne bude i tentokrát Michal Arnošt. Změna programu vyhrazena.

Pořadatelem květnové akce Přes kopec na Hradec je město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec, Sportcentrem Bobeláček a spolkem Promedic.
Mediální partneři akce: Radiohouse, Kiss Radio, Rádio Česká Kanada, měsíčník Neon, měsíčník Žurnál – krásné články

TRASY:

ikona souboruCyklo dlouhá 39 km
ikona souboruCyklo střední 17 km
ikona souboruCyklo krátká dětská 7 km
ikona souboruPěší 4 kmVytvořeno 29.4.2019 11:26:04 | přečteno 1073x | barbora.pisova
load