Ivo Kahánek - klavír

Ivo Kahánek2

Nenechte si ujít koncert v rámci abonentních koncertů Kruhu přátel hudby 26. 4. 2018 od 19.00 hodin v kapli sv. M. Magdaleny. 

 • Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. V cizině je rovněž pokládán za specialistu na interpretaci české hudby. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě ve třídě Mgr. Marty Toaderové a Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Má za sebou také studijní stáž na prestižní londýnské Guildhall School of Music and Drama u Ronana O´Hory a mistrovské kurzy pod vedením Karl-Heinze Kämmerlinga, Christiana Zachariase, Alicie de Larrocha, Imogen Cooper, Petera Frankla a dalších osobností.
  V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem, Mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Concertino Praga aj.).
  Ivo Kahánek podepsal v roce 2007 exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Supraphon Music a od té doby nahrál celkem devět CD s díly Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Gideona Kleina, Miloslava Kabeláče, Jeana Francaixe, Jacquesa Iberta aj. Jeho album (Janáček-Martinů-Kabeláč) získalo nejvyšší možné hodnocení v odborných zahraničních časopisech Classics Today (USA), Le Monde de la Musique (Francie) a Fanfare (USA). Kromě toho pravidelně natáčí pro Český rozhlas a Českou televizi. Jeho zatím poslední sólová deska je věnována Fryderyku Chopinovi (Sonáta h-moll, čtyři Scherza). Letos by měla u Supraphonu vyjít nahrávka písní Bohuslava Martinů s vynikající sopranistkou Martinou Jankovou a barytonistou Tomášem Králem a pokračovat bude rovněž natáčení kompletu díla Viktora Kalabise pro vydavatelství
  Supraphon.
  Program:LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770 – 1827)- Sonáta c moll op. 13 „Patetická“,LEOŠ JANÁČEK (1854 – 1928)- V mlhách,
  FRYDERYK CHOPIN (1810 – 1849) - Scherzo.
  Vstupné 120,- Kč dospělí, 60,- Kč děti. Předprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice od 12. 4. 2018. 
Vytvořeno 16.4.2018 10:40:27 | přečteno 577x | pavlina.pipalova
load