I letos vám skauti a skautky přinesou Betlémské světlo

betlémské světlo2

Přijďte si pro plamínek vánoční pohody a nechte ho zářit. Těšíme se na vás v pondělí 23. prosince 2019 od 17.00 hodin na Náměstí Míru.

Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle, a především rozšíříme světlo z Betléma do našich domácností. Srdečně vás zve Středisko Pětilisté růže Jindřichův Hradec, Skaut ABS. 


Tématem letošního předávání Betlémského světla je „Odvaha k míru“. Každý z nás se často nechá ovládnout vnitřním strachem ze všeho neznámého. Kolem sebe vidíme často mnoho nenávisti pramenící ze strachu z čehokoliv cizího. Pojďme proto probudit v sobě a ve svém okolí odvahu! Odvahu překročit hranice vlastního pohodlí, odvahu zahodit strach a otevřít se míru. Tak jako Betlémské světlo cestou z Betléma „překročí“ mnoho hranic a mnoho zdí, překonejme i my naše hranice a přispějme k šíření míru v našich srdcích. Pomocí malého plamínku si chceme předávat radost a přátelství.

Z historie tradice připalování světla

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Za rok byli k pomoci při roznášení světla přizváni rakouští skauti a postupně se akce rozrostla a začala se šířit do Evropy. Z Vídně k nám do České republiky přiváží světlo brněnští skauti. Ve třetí adventní sobotě je pak Betlémské světlo rozváženo za spolupráce Českých drah do celé republiky, aby pak bylo rozneseno všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Více informací najdete na: www.betlemskesvetlo.cz.
Vytvořeno 21.11.2019 10:18:54 | přečteno 949x | pavlina.pipalova
load