Hříšné večerní toulky Hradcem

večerní toulky

Pojďte se zatoulat večerním Hradcem. Zveme vás na strašidlácké toulky. Od 30. června jsou pro vás připraveny méně tradiční hrané a kostýmované výpravy za historií města Jindřichova Hradce, konané ve večerních hodinách. 

Letos se již po deváté otevírá brána do méně známé historie Jindřichova Hradce. Výprava do minulosti bude tentokráte veskrze hříšná, zaměřená na různé hříchy a nepřístojnosti našich předků. Začneme v roce 1506 a podíváme se na to, jak se v Hradci začala zdaňovat prostituce. A podíváme se na to převážně s humorem. Pokračovat budeme klevetnými babkami, které na nikom a na ničem nenechaly nit suchou a samy se mnohdy pohádaly tak, že to bylo slyšet hodný kus po městě. Hádky a křik neustanou ani poté, kdy se do sebe pustí vlašští manželé s rybníkářkami. Zde nebude o ostrá i neslušná slova nouze. Ještě že budou ve staročeštině a italštině. To vše se odehraje v prostorách bývalého jezuitského semináře, dnes Muzea Jindřichohradecka.

Následně se přesuneme o 400 kroků a 120 let, do doby třicetileté války, kdy na kraji Hradce leží tábor císařské armády. Nahlédneme do té jeho části, kam si vojáci chodili pro tělesná potěšení. Dojde při tom na hádku a dokonce i na zbraně. Chybět samozřejmě nebudou ani nevěstky. Tábor třicetileté války bude rozložen v zahradě jindřichohradeckého zámku.

Termíny konání: 30. června; 2., 4., 6., 9., 17., 19., 20., 24. a 27. července, vždy od 21.00 hodin. Dále 23., 25., 27. a 29. srpna a 1. a 3. září, vždy od 20.30 hodin. Začátek je před Muzeem Jindřichohradecka na Balbínově náměstí.

Ceny: plné vstupné 130,- Kč, snížené (do 15 let a nad 65 let) 100,- Kč. Večerní toulky však nejsou vhodné pro děti!

Minimální počet osob 18, maximální 30.

Rezervace míst předem je nutná, provádí se v Informačním středisku (e-mail: info@jh.cz, tel. 384 363 546). Platí se až na místě na začátku představení. Počet míst je letos omezen na 30 osob na jedno představení, které trvá přibližně 80 minut.

Bližší informace vždy na http://vecernitoulky.novadomus.cz a na facebooku Večerních toulek.

Večerní toulky pořádá:

Cestovní agentura Nova Domus
Ing. Martin Musil
a přátelé 

Těšíme se na Vás!
Vytvořeno 27.6.2017 7:29:21 | přečteno 1092x | petra.kredatusova
load