Géniové světové hudby v klavírních proměnách

Kaple sv. Máří Magdaleny

Kulturní dům Střelnice vás zve ve čtvrtek 13. března od 19.00 hodin do kaple sv. Maří Magdaleny na koncert klavíristy Jiřího Pouzara, který nevšedním způsobem představuje známá díla skladatelů v nové hudební podobě.

Klavírista Jiří Pazour přichází s novým koncertním programem, ve které jedinečným a neopakovatelným způsobem představuje známá díla českých a světových skladatelů v nové hudební podobě. Klavírista vám s vtipným a milým průvodním slovem zahraje například Smetanovu Vltavu v různých hudebních stylech, nebo originálním způsobem promění hudební téma klavírního koncertu b moll Petra Iljiče Čajkovského. S Jiřím Pazourem zažijete nevšední večer nejen prvotřídní klavírní hry, ale především večer živelných, strhujících a inspirací nabitých improvizací a hudebních proměn. Jiří Pazour (1971) absolvoval skladbu a klavír na Pražské konzervatoři, dále vystudoval skladbu na Akademii múzických umění v Praze. Jako skladatel se věnuje komponování orchestrálních komorních i sólových skladeb. V artificiální oblasti je jeho tvorba z největší části zastoupena programními skladbami, které však obvykle nemívají konkrétní mimohudební program, často vycházejí z osobních prožitků a autorova pohledu na svět. Jedná se většinou o lyrické obrazy - básně mající vlastní posluchačům často skrytý děj. Vedle toho je zde řada skladeb odlehčeného charakteru, které jsou většinou určeny pro radost ze spontánního muzicírování interpretů.

Program: 1. B. Smetana: Vltava (z cyklu symfonických básní Má vlast) improvizace na téma v různých hudebních stylech: a) klasicismu b) romantismu c) impresionismu d) XX. století e) pop-music. 2. Proměny severu hudební imprese s využitím témat J. Sibelia a E. Griega. 3. Improvizace na téma klavírního koncertu b moll P. I. Čajkovského. 4. Dvě hudební imprese inspirované slavnými hudebními díly C. Debussy: Svit luny F. Mendelssohn-Bartholdy: Jarní píseň (z Písní beze slov). 5. Improvizace na hudební anagram B A C H. 6. Improvizační parafráze na témata dvou skladeb A. Dvořák: Slovanský tanec č. 10 L. van Beethoven: Pro Elišku. 7. George Gershwin: Rapsodie v modrém a Američan v Paříži hudební improvizační koláž z témat známých skladeb. 8. Improvizace na témata Leonarda Bernsteina z muzikálu West Side Story. 9. Improvizace na témata daná publikem.

Vstupné: 120,- Kč. Předprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice

Vytvořeno 7.3.2014 12:54:37 | přečteno 1871x | Ing. Karolína Bartošková
load