Food Festival a Mikolas Josef v Jindřichově Hradci

Food festival

V sobotu 25. května nevařte! Najíte se ve městě. V Jindřichově Hradci bude probíhat velkolepý farmářský FOOD FESTIVAL s pestrým doprovodným programem. Centrum města se na celý den promění v bohatou hostinu a trh.

Waldviertler Sparkasse Bank AG působí letos v České republice již 25 let. Oslavy tohoto výročí vyvrcholí v sobotu 25. května 2019 v Jindřichově Hradci velkolepým farmářským food festivalem s pestrým doprovodným programem. Partnerem akce je město Jindřichův Hradec, Asociace soukromého zemědělství ČR a město Zwettl.

Hlavní myšlenkou farmářského food festivalu je naservírování toho nejlepšího z celé České republiky v jeden den na jednom místě, a to právě v Jindřichově Hradci, kde byla před 25 lety otevřena první pobočka. Banka chce tentokrát propojit své klienty z oblasti zemědělství s místními kuchaři a společně s nimi vzdát hold tradičnímu zemědělství, poctivé přípravě pokrmů a požitku z výborného jídla. Centrum města se na celý den promění v bohatou hostinu a trh, kde bude možné ochutnat nepřeberné množství tradičních i exotických jídel a mnoho druhů pití, ale také si nakoupit výrobky na doma přímo od farmářů.

Pozvání přijaly kuchařské hvězdy Remi Decroix z Horních Dubének a cukrářka a bloggerka Sladká Adie, která upeče narozeninový dort a pro děti chystá workshop. V průběhu dne se na podiu vystřídají místní spolky a několik hudebních uskupení včetně Jindřichohradeckého BIG BANDU. 

Kulturní program pak v podvečer vyvrcholí vystoupením zpěváka Mikolase Josefa, reprezentanta naší republiky v soutěži Eurovision 2018.

Součástí festivalu bude tematický program pro rodiny s dětmi v Husových sadech. Malí návštěvníci tu mohou rýžovat zlato, lovit perly s bílou paní a dušičky s vajgarským vodníkem, péct placičky z vlastnoručně drcené mouky. Připraveny pro ně budou hrací karty s úkoly, za jejichž splnění získají odměnu, a mnoho dalších her a atrakcí. Součástí plánovaného programu je také několik dílniček, ohrada se živými zvířaty a skákací hrad. Nebude chybět oblíbené hromadné vypouštění balónků.

Z pestrého menu můžete vybírat už nyní na facebookovém a instagramovém profilu „WSPK food festival“.

Food festival program


Vytvořeno 16.5.2019 10:26:21 | přečteno 2340x | barbora.pisova
load