Navigace  |  Obsah  |  Vyhledávání
CSENDEFRRUNLHU
Rybník Vajgar,
který tvoří jednu z dominant Jindřichova Hradce, je rozdělen na Velký a Malý. V hladině menšího z Vajgarů se zrcadlí státní hrad a zámek.

Městské informační centrum Jindřichův Hradec

Občané tudy ->

Přeskočit navigaci

Navigace

 


Interaktivní průvodce městemUbytováníPenzion OboraVideopozvánkyKalendář akcí 2021 v PDFAnimovaný film o Jindřichově HradciAqua show sv. FloriánRozhledna Rýdův kopec DěbolínKudy kam na JindřichohradeckuBazén / Aquapark Jindřichův HradecMěstská sportoviště Jindřichův HradecOnline webkameryVirtuální prohlídkyPexeso

 

Firemní týmy budou do práce jezdit na kole

dopracenakole

Všichni jste srdečně zváni na velkou jarní cyklovyjížďku, která se uskuteční v sobotu 26. dubna 2014 od 13.00 hodin a propaguje projekt „Do práce na kole“,  který bude probíhat v období od 1. do 30. května 2014.

 „Do práce na kole“ je celostátní soutěž, kterou již čtvrtým rokem organizuje pražské občanské sdružení Auto*Mat. Soutěž spočívá ve výměně auta, jakožto dopravního prostředku do práce, za kolo.

Koordinace akce v Jindřichově Hradci se ujal spolek Civis novus z.s. Tato skupina stála například za velice povedenou lednovou akcí „Sochu! Sochej! Sochejme!“, která se setkala s nadšeným ohlasem mnoha Jindřichohradečáků. Podporu akci „Do práce na kole“ poskytuje i Město Jindřichův Hradec, které do „boje“ vyšle minimálně dva týmy.

Soutěž je určená týmům zaměstnanců ze stejné firmy či instituce, kteří budou v období od 1. do 30. května 2014 dojíždět do práce na kole (elektrokole nebo koloběžce) a budou si své výsledky zapisovat do registračního systému na www.dopracenakole.net. Do soutěže se může zapojit neomezený počet týmů z jedné firmy nebo instituce. Každý tým tvoří dva až pět zaměstnanců. Registrace probíhá až do konce dubna.

Letos se bude jezdit v celkem sedmnácti českých městech. K městům, která se účastnila již minulých ročníků, se nově přidal také náš Jindřichův Hradec.

Cílem projektu „Do práce na kole“ je omezit zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, zlepšit kondici lidí a oživit ulice. Je prokázáno, že lidé s pravidelnou fyzickou aktivitou trpí méně často chorobami, což je jistě zajímavé zaměstnavatele. Kolo nepotřebuje benzín, netrčí v dopravních zácpách a není nutné složitě hledat parkovací místo ani za ně platit. Na cesty do 4 km je kolo ve městě nejrychlejším dopravním prostředkem. Malá citace ze zkušeností lidí, kteří se zúčastnili minulého ročníku: „Člověk si na kole může nerušeně přemýšlet - meditovat dle libosti a ráno do práce přijede již zcela vzbuzený a rozprouděný“.

My všichni, kdo se každé ráno zoufale snažíme ve městě zaparkovat a co už jsme si vyzkoušeli jízdu Jindřichovým Hradcem na kole, pojďme to zkusit změnit. Pojďme rozproudit diskuzi, pojďme něco udělat pro své zdraví a životní prostředí. Zapojme se do akce, která napomůže tomu, aby se v Hradci dalo na kole bez problémů a hlavně bezpečně jezdit. Šetřeme čas i peníze za benzín. Lákavou přidanou hodnotou je dobrá nálada již od rána - vyzkoušeno. Zkuste to s námi a zapojte se. Všechny informace naleznete na www.dopracenakole.net. Web bude postupně doplňován o další informace, například ceny, které můžete svou účastí vyhrát.

Všichni jste srdečně zváni na velkou jarní cyklovyjížďku propagující projekt „Do práce na kole“, která se uskuteční v sobotu 26. dubna 2014 od 13.00 hodin. Sraz a start je na parkovišti v prostoru mezi Městským úřadem a 2. ZŠ. Akce vyvrcholí Na Parkánech, kde je pro účastníky připraven mimo jiné koncert skupiny Munchies a Barrel Battery.

Přihlášky a bližší informace o realizaci projektu v Jindřichově Hradci se dozvíte na mailu: civisnovus@gmail.com nebo na tel.: 728 325 286.

Lenka Michalcová

14.4.2014 16:12:47 | přečteno 1682x | barbora.pisova

Vyhledávání 
Informační středisko město Jindřichův Hradec © 2011  |  Panská 136/I, 377 01 Jindřichův Hradec, Česká republika
tel. +420 384 363 546  |  e-mail: info@jh.cz
Mobilní verze stránek
load