Festival pouličního umění

Festival pouličního umění

V týdnu od pondělí 18. do pátku 22. srpna 2014 se tepny historického města zaplní mnoha pouličními umělci – hudebníky, divadelníky, artisty a dalšími.

Program festivalu začne každý všední den kolem jedenácté hodiny dopoledne. Frekventovaná místa v centru Jindřichova Hradce obsadí umělci, kteří budou předvádět svá vystoupení za peníze do klobouku. Jedná se konkrétně o lokality Pod Kaštany (začátek městského parku u Masarykova náměstí), Panská ulice, náměstí Míru a park před vstupem do Státního hradu a zámku na Dobrovského náměstíčku.

Na těchto místech během celého týdne vystoupí mimo jiné také následující umělci: táborská historická kapela Dei Gratia, muzikanti Flaškinet, Chůdadlo a přátelé (ti představí bohatý program včetně pohádky a šermířských a artistických vystoupení), písničkář Marek Vošahlík, harmonikář Ondřej Vácha, písničkářka Pansy a další. Na programu jsou také divadelní představení, například loutková divadla nebo představení O čertově kameni v podání lodhéřovského divadla KUNA. Na festivalové večery – vždy od 20 hodin – je připravená další produkce. V pondělí 18. srpna v areálu pivního sanatoria Pod Hradem na břehu řeky Nežárky zahraje za dobrovolné vstupné Facha. Ve středu 20. srpna večer se festivalové dění přesune na městskou plovárnu v Denisově ulici. Tady se odehraje velká ohňová show v podání mnoha profesionálních umělců: plivačů ohně, žonglérů a dalších. Vstupné na středeční večer je 50 korun, děti a mládež do patnácti let mají vstup zdarma. A na plovárně se zůstane i ve čtvrtek 21. srpna, tentokrát kvůli koncertu známé kapely Traband. Vstupné na koncert je 150 Kč, děti do deseti let mají vstup zdarma.

Během pěti festivalových dní si na své přijdou také děti. V Husových sadech je pro návštěvníky připravené háčkování, při kterém bude možné si doma či přímo na místě uháčkovat květinu a s ní pak ozdobit strom. Chystá se také dětské malování po chodnících v parku a mnoho dalších překvapení během celého týdne.

Program festivalu:

Pondělí 18. 8.

§  Pouliční umělci – 11 – 19 hod

§  Dan Vertigo a Facha – 19 hod (Hospůdka pod Hradem) – vstup dobrovolný

Úterý 19. 8.

§  Pouliční umělci – 11 – 19 hod

§  Hans Schrammel – blues gang + Jam Sync – Bert Blaas a Vláďa Bartoš – 19 hod (Městská plovárna) – vstup 50 Kč

Středa 20. 8.

§  Pouliční umělci – 11 – 19 hod

§  Smutný Karel a velká ohňová show – 19 hod (Městská plovárna) – vstup 80 Kč

Čtvrtek 21. 8.

§  Pouliční umělci – 11 – 19 hod

§  Traband – 20 hod – (Městská plovárna) – vstup 150 Kč

Pátek 22. 8.

§  Pouliční umělci – 11 – 19 hod

§  Divadlo Kuna  (staré pověsti lodhéřovské) + Jam Session + Circus Ponorka (one man show) – 17 hod (Zámecká zahrada) vstup 50 Kč

Děti mají všechny vstupy zdarma.

Vytvořeno 14.8.2014 10:58:09 | přečteno 2212x | barbora.pisova
load