Exluzivní výstava HIC ET NUN - Patrik Proško

Patrik Proško

Muzeum Jindřichohradecka vás zve na exkluzivní výstavu HIC ET NUN českého sochaře a vizuálního umělce Patrika Proška - visual artist, která je až do ledna 2022 ke zhlédnutí v prostorách bývalého minoritského kláštera a kostela sv. Jana Křtitele ve Štítného ulici.

Zároveň s výstavou můžete zhlédnout dílo umělce, na kterém pracoval v době lockdownu - anamorfní portrét Tomáše Krýzy.

Portrét je pojatý jako pohled do Krýzovy kutilské dílny, která se mu tak trochu zbláznila a on se v ní zhmotnil. Skříň, ponk, židle, kamna, různé nářadí, svěráky, truhličky, skříňky, kufry, rádio, olejničky, váhy, klíče a metry, kafemlýnky, lavory, mísy a pekáče, stavebnice, kovadlinka, hoblíky a věšáky, pily, provazy a tužky, ozubený kolečka, ale zakomponováno je také několik již vyřazených dílů přímo z jeho modelu, které vytvořil vlastní rukou, domečky, povozy a mechanické části, které betlém 100 let rozpohybovávaly a také jsou tam začleněné 100 let staré dřevěné a prostřílené terče a 100 let staré noviny a humoristické časopisy. 

V tom všem se mu rozutekly všechny možné figurky, zvířátka, andělíčci i jeho ovečky a to vše se seskupilo v Krýzovu podobiznu.
Pro lepší prostorovou představu socha má 3,5 metru hloubku, 2,5 metru šířku a 2 metry výšku.


Přijďte se podívat, stojí to za to.

Vytvořeno 17.6.2021 14:09:59 | přečteno 984x | pavlina.pipalova
load