Do města opět přijede svatý Martin na bílém koni

Do města opět přijede Martin na bílém koni

Spolek Civis novus ve spolupráci s místními podnikateli pro vás společně připravili další ročník SVATOMARTINSKÉHO HODOVÁNÍ. 11. listopadu 2016 jsou všichni srdečně zváni na náměstí Míru na příjezd sv. Martina na bílém koni, slavnostní otevření první láhve letošního mladého vína, na ochutnávky svatomartinských vín a svatomartinských menu místních restaurací.

K jednomu z nejoblíbenějších svátků v roce patřil v historii Svátek svatého Martina. Tento den byl spojován nejen s příchodem prvního sněhu a přípravami na zimu, ale také s pravým posvícením se vším, co k němu patří. Tradici svatomartinských oslav v našem městě se vloni poprvé pokusil oživit spolek Civis novus ve spolupráci s místními podnikateli a společně pro vás připravili Svatomartinské hodování.
Svatomartinské oslavy, které dnes v České republice symbolizuje první košt mladého vína a vůně husí pečínky, jsou spjaty s jedním z nejznámějších a nejuctívanějších světců Evropy sv. Martinem, jehož jméno nesou stovky kostelů, klášterů a míst po celém světě.
Svatý Martin bývá nejčastěji zobrazován na koni, s půlkou pláště a žebrákem. Je patronem vojáků, koní, jezdců, hus a vinařů.
Protože k těmto oslavám patří kromě husích pečení a martinských koláčů také slavnostní otevření první láhve letošního mladého vína, 11. listopadu v 11.00 hodin zazní z úst místního vikáře tradiční požehnání svatomartinským vínům a posvícení tak může začít. Po celý den budete mít možnost přímo na náměstí ochutnat svatomartinská vína a svatomartinská menu připravená místními restauracemi.
V průběhu odpoledne čeká všechny návštěvníky bohatý hudební program, který zakončí v podvečerních hodinách, stejně jako v loňském roce, cimbálová muzika Notečka.
I letos se nejen děti mohou těšit na příjezd sv. Martina na bílém koni, který ve slavnostním průvodu navštíví naše město. Oslavy potrvají na náměstí Míru až do 21.00 hodin.

Přijďte tedy 11. listopadu na náměstí Míru užít si s námi sváteční odpoledne a podvečer. Více informací na www.hradeczije.cz

Petra Jahodová

Vytvořeno 1.11.2016 8:15:43 | přečteno 2162x | barbora.pisova
load