Dny evropského kulturního dědictví

Dny evropského dědictví JH
U příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví nabízí Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec o víkendu 7. a 8.9. hned několik mimořádných příležitostí.

Mimořádné prohlídky kostela sv. Jakuba

Novinkou oproti dřívějším ročníkům je zpřístupnění kostela sv. Jakuba. Byl postaven v letech 1856-1860 jako místo posledního odpočinku rodiny Černínů. V rámci této zvláštní příležitosti si budete moci prohlédnout interiér kostela včetně interiéru věže. Prohlídka je volná a bezplatná.

Mimořádné prohlídky Španělského křídla

I v letošním roce budete moci navštívit jindy nepřístupné prostory tzv. Soudnice s již částečně restaurovanou unikátní freskou Zemského sněmu z doby kolem roku 1500, nahlédnout do soukromé kaple Jindřicha IV. s freskovou výmalbou z konce 15. století a řady dalších prostor. Prohlídka je komentovaná a zpoplatněná. 100 Kč dospělí, 70 Kč děti, studenti, senioři. Prohlídky budou v sobotu i neděli začínat v časech 11.10, 13.30 a 15.30 hod. Je možné učinit rezervaci prostřednitvím e-mailu: jindrichuvhradec@npu.cz

Volný vstup na výstavu Černínové a Kabinety Stuchlé

Obnovenou výstavu představující příslušníky rodiny Černínů v jejich diplomatických rolích v letošním roce doplnila okouzlující výstava pohyblivých loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé. V rámci Dnů evropského dědictví bude možné výstavu navštívit zdarma. 
Poznámka:

Kostel sv. Jakuba, který je ve správě Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec se nachází na západním okraji města (49.1472736N, 14.9919497E). Není možné dojet automobilem až k samotnému kostelu, ale z konce ulice Jakubská je to již jen cca 100 m po udržované pěšině Křížovou cestou. Procházka od zámku ke kostelu sv. Jakuba je dlouhá něco přes 1 km a může trvat zhruba 20 minut. Nejkratší trasa vede ze zámku přes Dobrovského náměstí (adresa zámku), Balbínovo náměstí, Nežáreckou ulicí a ulicí Jakubskou. Samozřejmě je možné udělat si delší procházku například přes Karlov, která skýtá kouzelný a méně známý pohled na panorama zámku s hudebním pavilonem Rondelem v popředí. Nebo je možné projít se městským parkem přes Mertovy sady a Husovy sady do nebo z centra města, náměstí Masarykovo.


Vytvořeno 6.9.2019 10:41:08 | přečteno 882x | barbora.pisova
load