Dny evropského dědictví

RF 6419

K příležitosti Dnů evropského dědictví můžete o víkendu 6. a 7. září 2014 od 11:00 hodin vidět prostory Státního hradu a zámku, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné.

Většina jihočeských památek ve správě Národního památkového ústavu se připojuje o víkendu 6. - 7. září 2014. Na návštěvníky čekají speciální prohlídky včetně nepřístupných míst, výhledy z věží, zvýhodněné reciproční vstupenky a chybět nebude ani trocha poezie či divadla. Tématem letošního ročníku jsou "Návraty ke kořenům". Jejich cílem je hledání cest ke kořenům naší, evropské i světové civilizace, umožnit veřejnosti nahlédnout do míst běžně nepřístupných a zároveň nabídnout něco víc než běžnou prohlídkovou trasu.

K příležitosti Dnů evropského dědictví můžete o víkendu 6. a 7. září od 11:00 hodin vidět prostory Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné. Zvláště zajímavá je pak prohlídka Španělského křídla, budovy se spletitou stavební historií a pohnutým osudem. Zájemci si mohou prohlédnout, krom Rytířského a Divadelního sálu, zachované středověké interiéry – soukromou kapli Jindřicha IV. a zcela unikátní místnost, tzv. Soudnici. Mimoto bude možné zdarma navštívit Černou věž nebo si prohlédnout středověká sklepení Gotického paláce.

Navíc lze po oba víkendové dny výhodně navštívit památky ve správě Národního památkového ústavu – za vstupenku zakoupenou na jednom z objektů, získají návštěvníci vstup zdarma na jiném.

V přiloženém dokumentu naleznete další památky do Dnů evropského dědictví na jihočeských památkách:

ikona souboruDny evropského dědictví 2014 

Vytvořeno 3.9.2014 13:23:53 | přečteno 1563x | barbora.pisova
load