Divadelní soubor Jablonský uvede premiéru komedie GOLDONIÁDA

Divadelní sál Střelnice

Jindřichohradecká divadelní společnost Jablonský uvede ve čtvrtek 9. listopadu v 19.00 hodin v sále KD Střelnice premiéru svého představení komedie GOLDONIÁDA.

Jak již název hry napovídá, její autor, slovenský divadelník Martin Porubjak, v ní čerpal z nejlepší italské divadelní tradice. Na jevišti ožijí postavy inspirované komediemi mistrů italského a francouzského divadla 18. století Carla Goldoniho a Carla Gozziho, ale i divadelními postupy comedie dell´arte. Navzdory citací z klasických titulů přináší hra svůj vlastní originální příběh.

Soubor tímto představením volně navazuje na svoji úspěšnou inscenaci z roku 2002, kterou byl Goldoniho „Poprask na laguně“. Pevně věříme, že se budete bavit jednotlivými typy jejích postav i situacemi, do kterých se dostanou a že si spolu s herci užijete hravé divadelnosti v tom nejryzejším slova smyslu. Hru, která se s úspěchem hraje na našich jevištích, přeložil ze slovenštiny Leoš Suchařípa. Texty písní Pavla Šruta zhudebnili členové souboru Pavel Körner a Michal Palaugari. V kostýmech Pavly Hovorkové se na jednoduché funkční scéně představí v režii Sabiny a Jiřího Langerových téměř celý současný soubor. 

Vytvořeno 23.10.2017 11:41:51 | přečteno 924x | barbora.pisova
load