Defenestrace aneb příběh Viléma Slavaty

Defenestrace

Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec připravil pro Vás netradiční noční prohlídky, které připomenou osudy jednoho z nejvýznamnějších majitelů zdejšího panství – hraběte Viléma Slavaty. Představení se bude konat: 28. a 29. června, 19. a 20. července a 16. a 17. srpna 2019 a to v časech: 19:00, 20:40 a 22:30. Nenechte si ujít!

Dne 23. května uplynulo přesně čtyři sta let od chvíle, kdy byl roku 1618 vyhozen z oken pražského hradu, jako jeden z nenáviděných císařských místodržících a tímto činem byla rozpoutána třicetiletá válka. Prohlídka vás provede nejen všemi zásadními ději toho dne, včetně samotné defenestrace, ale i mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavede Vás i do některých běžně nepřístupných míst. Uvidíte téměř 40 herců v dobových kostýmech, tajné schůzky šlechty, zazní výstřely z dobových zbraní a na jejím konci se ocitnete na počátku třicetileté války.

Jak provést rezervaci?
 Rezervace vstupenek je možná pouze přes internet:  https://npuvstupenky.colosseum.eu/jindrichuvhradec/list 
Rezervační systém umožňuje vstupenky přes internet rovnou zakoupit. V tom případě vám přijde na uvedenou e-mailovou adresu také eVstupenka.
 Nebo si místa můžete pouze rezervovat, zvolíte-li způsob doručení "Osobně", a cenu uhradit v pokladně před představením v hotovosti nebo platební kartou. U této možnosti je nutné vyzvednout vstupenky nejpozději 30 minut před začátkem představení.

Vytvořeno 3.6.2019 10:49:38 | přečteno 1414x | pavlina.pipalova
load