Cyrano z Bergeracu

Zámek nádvoří

Přijďte strávit příjemný večer 5. a 6. července 2019 v 21.30 hodin pod širým nebem třetího nádvoří Státního hradu a zámku, kde pro Vás bude velkým zážitkem shlédnutí tragikomedie "Cyrano z Bergeracu" Edmond Rostand v provedení Jindřichohradecké činohry.Podrobný popis:

V titulní roli uvidí diváci Miloslava Krejsu, člena činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni, v roli Roxany Andreu Černou, členku Divadla Na Vinohradech v Praze, Kristiána bude hrát jindřichohradecký amatérský herec Adam Tomek. Plzeňský herec Antonín Kaška, který již více než 30 let hraje Cyrana z Bergeracu jako divadlo jednoho herce zapsané v České knize rekordů a jehož inscenace je zahrnuta jako jedna ze tří českých inscenací ve světovém soupisu významných světových představení Cyrana z Bergeracu, si zahraje básníka a paštikáře Ragueneaua. V dalších rolích pak vystoupí členové divadelní společnosti Jablonský a jejich hosté. Režie se jako každý rok ujme člen činohry Divadla J. K. Tyla v Plzni Josef Nechutný. 
Edmond Rostand, francouzský básník a dramatik, napsal v roce 1897 skvělé veršované romantické drama Cyrano de Bergerac, které se stalo v krátké době světově proslulým. První překlad do čeština udělal Jaroslav Vrchlický již v roce 1898. 
Úspěch provází tuto velkou, lesklou, romantickou veršovanou tragikomedii do dnešních dnů. V osobě Cyrana se totiž spojuje fanfaronství s jiskřením ducha a ryzím citem. Cyrano je bouřlivák, který se otevřeně vzepře každé špinavosti, obětavý přítel i něžný milenec, který svou lásku halí maskou cynika, samotář uprostřed davu, posměváček skrývající svůj smutek. Edmond Rostand napsal ve svých necelých třiceti letech hru plnou dramatického napětí, velkých citů a myšlenek i chytrého humoru.

Další podrobnosti včetně obsazení najdete na webových stránkách www.akaska.cz nebo www.jh.cz. 
Projekt byl realizován v rámci dotačního programu Jihočeského kraje. 
Vstupné 160,-/140,- Kč. Předprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice a Informačním středisku města od 21. 6. 2019.
Vytvořeno 21.6.2019 14:46:32 | přečteno 1119x | pavlina.pipalova
load