Betlémské světlo i letos v Jindřichově Hradci

Betlemske_svetlo

I letos, a to 23. prosince od 17 hodin na náměstí Míru, si můžete přijít připálit světýlko, zazpívat si koledy, poslechnout si povídání o Betlémském světle, rozšířit světlo z Betléma a pozvat tak do svých domovů klid a mír.

Opět se blíží doba vánoční. Doba, kdy jsme zvyklí oslavovat narození syna Božího, Ježíše Krista. Vánoce nejsou jen o nadělování dárků, o pečení cukroví, o vánočních zvycích, o blížícím se konci roku, o sněhu, o dovolené, či prázdninách. Jsou a měly by být o rozjímání a zamyšlení. Otevřme oči abychom viděli bližní kolem sebe, viděli jejich starosti a radosti, viděli jejich problémy a snažili se jim pomoci, viděli bezpráví a bojovali proti němu, viděli radost a sdíleli ji. Otevřme oči dokořán a v době vánoční naslouchejme. Betlémské světlo vše toto symbolizuje a zažehává oheň v našich srdcích. Šíření světla přímo z Betléma je tradice započata v roce 1986 ve studiu hornorakouského ORF v Linci. Do Česka se pak tento novodobý vánoční zvyk dostal v roce 1989, kdy přivezli první světlo čeští exiloví skauti právě z Rakouska. Plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista a nazvaný Světlo přátelství putuje ve speciálním bezpečnostním obalu letecky z Izraele do Lince, odkud se předává do 25 zemí světa a také institucím, například Evropskému parlamentu nebo OSN.

Zazpíváme si koledy, povíme si něco o Betlémském světle a především rozšíříme světlo z Betléma. Přijďte si i letos světýlko připálit a pozvěte tak do svých domovů klid a mír

Srdečně Vás zve Středisko Pětilisté růže Jindřichův Hradec, Skaut ABS.

Více info na www.betlemskesvetlo.cz

Vytvořeno 15.12.2014 15:05:38 | přečteno 1982x | barbora.pisova
load