Bazén si připomene výročí, dárek dostanou návštěvníci

Bazén Jindřichův Hradec

Již 8 let od své modernizace si v listopadu připomene městský Plavecký bazén Jindřichův Hradec, který provozují Služby města Jindřichův Hradec, s. r. o. Připomenutí výročí bude opět 17. listopadu v pátek. Symbolický dárek dostanou všichni návštěvníci, kteří při vstupu od 10.00 do 20.00 hodin ušetří polovinu ze svého vstupného a od 10.00 do 13.00 hodin budou mít možnost zapojit se do vodních soutěží pro děti.

Již 8 let od své modernizace si v listopadu připomene městský Plavecký bazén Jindřichův Hradec, který provozují Služby města Jindřichův Hradec, s. r. o.

Připomenutí výročí, které přineslo pomyslnou revoluci do jeho služeb, je již několik let směřováno právě na den státního svátku. Letos 17. listopad připadá na pátek. Symbolický dárek dostanou všichni návštěvníci, kteří při vstupu od 10.00 do 20.00 hodin ušetří polovinu ze svého vstupného a od 10.00 do 13.00 hodin budou mít možnost zapojit se do vodních soutěží pro děti.

Dvojnásob si slavnostní atmosféru užijí vítězové Výtvarné soutěže pro jednotlivce do 10 let, kteří obdrží pozvánku na vyhlášení výsledků. Zapojit se přitom může každé dítě, které nejdéle do 10. listopadu doručí svůj výtvor zhotovený na jedno z témat: „Zrozen pro plavání“, „Bazén a lidi v něm“ a „Co se děje pod hladinou?“.

Díky rekonstrukci a přístavbě završené v roce 2009 se významně rozšířila paleta služeb bazénu. Vedle sportovního bazénu 25 metrů se stal srdcem velký relaxační bazén s vířivkami, tobogánem a parní kabinou, který je veřejnosti přístupný denně od rána do večera. Svou vlastní klientelu pak mají i sauny vyhlášené klidnou rodinnou atmosférou. Ve spojení se sportovním bazénem, dětskými bazény a v letní sezoně i venkovní aquaparkem tak vzniklo wellness zařízení regionálního významu sloužící k vyžití všech věkových kategorií.  

Roční návštěvnost převyšující magickou hranici čtvrt milionu osob řadí jindřichohradecký bazén suverénně na první příčku v rámci Jihočeského kraje. Chloubou bazénu je jeho vlastní Plavecká škola, která zajišťuje školní výuku plavání a organizuje kurzy pro děti již od 3 měsíců věku až po dospělé. Hitem jsou kurzy pro kojence a batolata a novinkou znovuzavedení povinné výuky plavání pro žáky základních škol v rozsahu 40 hodin.

Bazén využívají i sportovní kluby. V sobotu 4. listopadu bude z důvodu konání dvoudenních závodů v plavání pro veřejnost po celý den uzavřen a v neděli 5. listopadu otevřen až od 13.00 hodin.

Marcela Kůrková

Vytvořeno 1.11.2017 8:57:15 | přečteno 1148x | barbora.pisova
load