Adventní dny na jindřichohradeckém zámku

Advent na zámku

Národní památkový ústav, Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec a Spolek pro obnovu památek na Jindřichohradecku zvou srdečně o druhém adventním víkendu, 7. a 8. prosince, k návštěvě tradičních Adventních dnů. 

Návštěvníci pravidelní i noví se mohou těšit na tržiště na druhém a třetím zámeckém nádvoří s originálním zbožím a také se sladkými i slanými pochutinami. 

Novinkou letošního ročníku bude mimo jiné rozšíření tržiště právě na II. nádvoří. K naší radosti projevuje každý rok zájem o účast na Adventních dnech čím dál více výrobců a uměleckých řemeslníků s vlastním originálním zbožím. Rozhodli jsme se proto využít pro zájemce s vlastními stánky více místa. Adventní dny tak budou opět o kousek větší. Pravidelní prodejci nadále převažují, návštěvníci tak na tržišti najdou své oblíbené zboží i letos. 

Program obou víkendových dnů nabídne hudební, taneční a divadelní vystoupení. Jistě nejen dětské návštěvníky potěší malý zvěřinec, výstava sokolnicky cvičených dravých ptáků nebo lukostřelba na II. nádvoří. V provozu bude opět 500 let stará Černá kuchyně. Své dovednosti předvedou umělečtí řezbáři, kováři a hrnčíři a v malých tvůrčích dílnách budou zájemci moci vyzkoušet svou vlastní zručnost. I v letošním roce bude pořádána nedělní bohoslužba v kapli sv. Ducha. Vstupné do areálu je 10 Kč.

Program pro veřejnost bude po oba víkendové dny trvat od 10.00 do 17.00 hodin a můžete jej nalézt také na našich webových stránkách: www.zamek-jindrichuvhradec.eu

 


Vytvořeno 21.11.2019 10:13:20 | přečteno 1117x | barbora.pisova
load