23. Mistrovství ČR v balónovém létání

letiště

Kdo z nás nikdy neviděl nebe plné hvězd, ale balónové nebe??? To můžete zhlédnout od 20. do 24. 8. 2019, kdy na letišti v Jindřichově Hradci propukne 23. Mistrovství v ČR v balónovém létání.

Horkovzdušné balóny mají v České republice i v Jižních Čechách dlouholetou tradici. Létání balónem není jenom let v otevřeném koši a sledování lidí a přírody z ptačí perspektivy, balónové létání je také sport.

Přesnost, taktika, rychlost při rozhodování, odhad počasí a směru větru stejně jako dokonalé ovládání balónu jsou podmínky úspěchu v soutěži. Piloti se snaží co nejpřesněji dosáhnout ředitelem soutěže předem určených nebo dopředu pilotem určených cílů a využít při tom taktických zkušeností a co nejlépe povětrnostních podmínek v různých nadmořských výškách. Při letu je také důležitá spolupráce pilota a navigátora s posádkou na zemi, která poskytuje svému balónu důležité informace pro soutěžní let.

Máme radost, že se v roce 2019 bude konat Mistrovství právě u nás v Jindřichově Hradci. Nádherná příroda, spousta vhodných ploch pro vzlety a přistání jsou předpokladem pro úspěšnou soutěž. V okolí Jindřichova Hradce založila skupina přátel tradici nočního létání s horkovzdušnými balóny v České republice. Mistrovství ČR v balónovém létání se koná pod záštitou starosty města Jindřichův Hradec Ing. Stanislava Mrvky.

Kromě vlastní soutěže, ve které se představí přibližně 25 – 30 soutěžních balónů z České republiky a ze zahraničí, připravujeme lety balónů mimo soutěž především vyhlídkové lety přes Jindřichův Hradec a okolí tzv. fiestu, stejně tak ve spolupráci s Aeroklubem letecký den pro veřejnost v sobotu na letišti v Jindřichově Hradci a navíc balónové žárovky – noční světelnou show. Podrobné informace o soutěži i doprovodném programu naleznete na internetové adrese www.balloon2019.cz.


Vytvořeno 13.8.2019 16:10:20 | přečteno 3112x | pavlina.pipalova
load